ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Rozhledna Líský u Slaného

Zpříjemněte si den a podnikněte výlet na rozhlednu Líský u Slanného! Rozhodně vás nezklame a budete jistě příjemně překvapeni kouzelným výhledem i romantickou procházkou!

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: , Líský
GPS: 50.24741300, 13.92217600
Rozhledna Líský u Slaného map

Rozhledna Líský u Slaného - zajímavosti

Železná rozhledna Líský u Slaného se nachází na mírném návrší nad Líským, obcí, ležící asi 15 km od Slaného směrem na západ. Rozhledna je položena v nadmořské výšce 410 metrů a oficiálně se turistům otevřela v roce 2009.

Na vyhlídkový ochoz se dostanete po zdolání 141 schodů. Ve výšce 25 metrů nad zemí se vám naskytne výhled na České Středohoří, Říp a je-li vám počasí nakloněno, pak i na Ještěd.

Rozhledna je přístupná z několika možných tras. Jednou z nich je z obce Líský. Pokud do ní přijedete z obce Pozdeň, jeďte kolem Obecního úřadu Líský. Za ním zahněte doleva na panelovou cestu, lemovanou domy. Po zhruba dvou stech metrech panelovou cestu opusťte a zahněte vpravo do kopce na cestu, kterou už lemují stromy. Za asi 100 metrů se ocitnete na poli, odkud už je rozhledna krásně vidět. Pak už je cesta dlouhá asi jen 300 metrů. Auto je nejlepší zaparkovat přímo v obci Líský.

Otevírací doba rozhledny je od 14 do 16 hodin, a to jen o víkendech a svátcích během května až října. V jinou dobu je možné rozhlednu navštívit jen po předchozí domluvě, kterou můžete vyřídit na tel. čísle 602 183 240. V pracovní dny se sem ale dostanete nejdříve po 16. hodině.

Železná rozhledna byla postavena mobilním operátorem T-Mobile nad obcí Líský u Slaného, v polích ve středočeském kraji. Stavby rozhledny se ujala společnost SBM z Kladna. Jedná se o typizovaný vysílač v podobě úzkého vysokého tubusu, kolem kterého se spirálovitě vine schodiště až na vyhlídkovou plošinu ve výšce 25 metrů nad zemí. Schodů je celkem 141 a protože nejsou kryté a navíc děrované, neměly by na vrch rozhledny chodit lidé trpící závratěmi.


S výstavbou rozhledny se začalo počátkem roku 2008 a roku následujícího už její vyhlídku mohli navštívit první turisté.

 

Autor: Andrea Štyndlová