ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Rozhledna Petrovice II.

Poznejte rozhlednu poblíž Petrovic u Kutné hory a nechte se unést kouzelným pohledem na českou krajinu, jaký se vám z ní naskytne!

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: , Petrovice
GPS: 49.81429100, 15.05967200
Rozhledna Petrovice II. map

Rozhledna Petrovice II. - zajímavosti

Tato železná rozhledna, sloužící zároveň mobilním operátorům jako vysílač, se nachází na návrší, vzdáleném asi půl kilometru od Petrovic II, což je asi 30 km od Kutné Hory směrem na jihozápad. Je položena v nadmořské výšce 475 metrů a zpřístupněna byla na jaře roku 2005.

Celková výška rozhledny je 45,4 metry. Na vyhlídkovou plošinu ve výšce 30 metrů vede 158 schodů. Z plošiny je pěkný výhled na Českou Sibiř, Hornosázavskou pahorkatinu, Blaník a Melechov.

Cesta na rozhlednu je celkem jednoduchá. Od Petrovic II. se rozhledna nachází asi půl kilometru k silnici na Vlkovou (místní část obce Zbizuby). Vede tudy také cyklostezka č. 0122.

Rozhledna se nachází na nejvyšším místě Petrovic II, v nadmořské výšce 475 metrů. Postavena byla roku 2004 společností Český Mobil a přednostně měla samozřejmě sloužit coby vysílač. Mimo turistickou funkci tato stavba také pomohla zlepšit signál všech mobilních operátorů v okolí. Protože pozemek, na kterém věž stojí, je obecní, pronajala si ho společnost Český Mobil na deset let.


Kolaudace stavby proběhla v listopadu roku 2004 a věž je přístupná veřejnosti od jara 2005.

 

Autor: Andrea Štyndlová