ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Rozhledna u osady Ládví u Kamenice

Chystáte se na výlet v okolí Prahy, ale nevíte ještě přesné místo? Zkuste si vyjet na rozhlednu poblíž Kamenice! Nachází se jen pár kilometrů od Prahy a nabízí vskutku příjemný výlet!

Rozhledna u osady Ládví u Kamenice Rozhledna u osady Ládví u Kamenice Rozhledna u osady Ládví u Kamenice Rozhledna u osady Ládví u Kamenice Rozhledna u osady Ládví u Kamenice Rozhledna u osady Ládví u Kamenice

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Lesní, Ládví/Kamenice
GPS: 49.88468100, 14.59978600
Rozhledna u osady Ládví u Kamenice map

Rozhledna u osady Ládví u Kamenice - zajímavosti

Osada Ládví u Kamenice nabízí turistům sice skromný, ale zato kouzelný výhled do okolí díky své rozhledně, nacházející se na úpatí kopce Vlková. Toto místo byste našli mezi obcemi Ládví a Ládeves u Kamenice, přibližně 20 km od Prahy směrem na jihovýchod.

Rozhledna je železná a slouží samozřejmě především jako stožár mobilního operátora. Její výstavba proběhla roku 2009 a zpřístupněna byla o dva roky později. Její celková výška je 45 metrů. K vyhlídkové plošině, nacházející se ve výšce 25,3 metry nad zemí, vede celkem 150 schodů. Výhled z věže dovoluje zhlédnout jen okolí směrem jih, tedy na Posázaví. Směrem na západ se nachází kopec Vlková s vyšší nadmořskou výškou 521 metrů, a tudíž výhled tímto směrem není možný.

Přístup na rozhlednu můžete začít u zastávky příměstské integrované dopravy "Kamenice-Ládví", odkud vede k rozhledně asfaltka a modrá turistická značka. Cesta k rozhledně je dlouhá přibližně půl kilometru.

Rozhledna je otevřena denně od 9 do 19 hodin.

Rozhledna má typizovanou konstrukci v podobě stožáru či tubusu, který spirálovitě kopíruje schodiště o sto padesáti schodech. Schodiště není kryté a navíc má děrované stupně, takže se výšlap nahoru nedoporučuje lidem, trpícím závratěmi.


Na úpatí kopce Vlková se již jedna rozhledna nachází, ovšem veřejnosti v současné době není přístupná. Stožár zde nechala vybudovat společnost T-Mobile na přelomu let 2009/10. Stožár zde společnost chtěla vybudovat již dříve, roku 2007, ale tyto plány trochu zhatila podmínka obce Kamenice, že stavba musí současně sloužit jako rozhledna.


Základnu rozhledny tvoří vodojem, zásobující vodou okolní obce. Stavby prováděla firma SBM-Holding Groupe s r.o. z Kladna.


Rozhledna byla oficiálně zpřístupněna v srpnu roku 2011.

 

Autor: Andrea Štyndlová