ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Rozhledna Drahoušek u Osečan

Zkuste štěstí i vy a zavítejte na rozhlednu Drahoušek, ze které je možné vidět až k Milešovce nebo na Ještěd!

Rozhledna Drahoušek u Osečan Rozhledna Drahoušek u Osečan Rozhledna Drahoušek u Osečan Rozhledna Drahoušek u Osečan Rozhledna Drahoušek u Osečan

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: , Osečany
GPS: 49.70172400, 14.45626300
Rozhledna Drahoušek u Osečan map

Rozhledna Drahoušek u Osečan - zajímavosti

Rozhlednu Drahoušek u Osečan byste našli na vrchu Drahoušek v nadmořské výšce 504 metrů, od obce Osečany vzdáleného asi 2 km směrem na východ a od Sedlčan přibližně 8 km směrem na sever.

Rozhledna byla zpřístupněna 20. března 2004. Její celková výška je 48 metrů a vyhlídková plošina se nachází 32 metrů nad zemí. Po zdolání 168 schodů se vám naskytne výhled na celé Benešovsko a pokud je dobrá viditelnost, pak i na Ještěd a Milešovku.

Přístup na rozhlednu je velmi snadný hlavně díky dobrému značení a taky skvělé viditelnosti rozhledny už z dálky. Za Osečany odbočte vpravo směrem na Neveklov po užší asfaltce. Odtud vede cesta pořád do kopce asi 2 km. Přibližně 300 metrů pod rozhlednou se nachází parkoviště aut.

Otevírací doba v červenci a září je v pátek od 13-17 hodin a o víkendech mezi 10. a 17. hodinou. O prázdninách se sem dostanete denně kromě pondělí v době od 10 do 17 hodin.

Vrch Drahoušek, na kterém se rozhledna nachází, je položen v nadmořské výšce 504 metrů poblíž Osečan. Stavba slouží nejen jako rozhledna, ale především jako vysílač mobilního operátora. Plány na stavbu byly zpracovány už v roce 2001, ale stavět se začala až o dva roky později, v létě roku 2003.


Tělo rozhledny tvoří tubus, kolem něhož se spirálovitě točí otevřené schodiště. To je tvořené roštem, a proto by rozhlednu neměli navštěvovat lidé trpící závratěmi.


Rozhledna je u turistů velmi oblíbená. Hned v následujícím roce po jejím otevření, roku 2004, ji navštívilo celkem 8,5 tisíce turistů!


Podobně konstruovanou rozhlednu byste našli na Sokolím vrchu u Děčína.
V současné době rozhlednu provozuje obec Osečany. Přímo na rozhledně si můžete zakoupit pohled s razítkem a další drobné suvenýry.

 

Autor: Andrea Štyndlová