ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Rozhledna Kuníček u Petrovic

Kdo by si nechal ujít tak kouzelný výhled na Šumavu, který vám nabídne rozhledna Kuníček u Petrovic? Přesvědčte se o tom i vy!

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: , Petrovice
GPS: 49.56411100, 14.31323200
Rozhledna Kuníček u Petrovic map

Rozhledna Kuníček u Petrovic - zajímavosti

Rozhledna Kuníček u Petrovic slouží mimo turistické účely také jako vysílač mobilních operátorů. Jedná se o železnou stavbu s kamennou podstavou, položenou v nadmořské výšce 551 metrů. Nachází se na úpatí kopce Hodětína poblíž vsi Kuníček, která je částí obce Petrovice. Od Sedlčan je toto místo vzdáleno asi 20 km směrem na jihozápad.

Rozhledna je vysoká 60 metrů. Na její vyhlídku vede nejdříve 34 schodů na první vyhlídkovou plošinu a pak dalších 153 schodů na ochoz. Rozhledna nabízí krásný kruhový výhled na Šumavu, Českou Sibiř, Brdy a střední Pošumaví.

Pokud sem jedete od Petrovic, vydejte se směrem na západ do Kuníčku. Rozhledna je už zdaleka vidět. V Kuníčku odbočte hned na začátku vsi vlevo směrem k rozhledně po pěšině, vedoucí přes louku. Jet se dá i po asfaltce ve stejném směru.

Rozhledna na Hodětíně je zcela jedinečná. Projektovali ji architekti Charvát a Konopy. Konstrukce rozhledny se skládá z masivního betonového základu, který má vlastní vyhlídku ve výšce 10 metrů nad zemí. Na ni pak navazuje ocelová konstrukce vysoká 60 metrů. Vyhlídková plošina je krytá a položená ve výšce 37 metrů nad zemí. Nachází se přímo pod nosiči antén. Rozhlednu vybudovala společnost EXCON, a.s. a slouží všem třem mobilním operátorům.


Rozhledna vznikla počátkem roku 2003 a slavnostní otevření se uskutečnilo 28. června 2003. O její provoz se v současné době stará Obecní úřad Petrovice.

 

Autor: Andrea Štyndlová