ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Rozhledna Radejčín v Českém Středohoří

Rádi byste vyzkoušeli jaké to je mít celé České Středohoří jako na dlani? Rozhledna Radejčín vám k tomu dá příležitost!

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: , Prackovice nad Labem
GPS: 50.58297200, 14.01122200
Rozhledna Radejčín v Českém Středohoří map

Rozhledna Radejčín v Českém Středohoří - zajímavosti

Tato železná stavba se nachází na menší vyvýšenině poblíž železniční stanice Radejčín, v nadmořské výšce asi 370 metrů. Oficiálně byla turistům zpřístupněna v červenci roku 2010 a její celková výška je 30 metrů.

K vyhlídkové plošině, umístěné ve výšce 20 metrů, vede celkem 97 schodů. Uvidíte odtud České Středohoří, Krušné hory a další.

Ve směru od Prahy jeďte po silnici E55 a ve Velemíně odbočte doprava na Bílý Újezd. Dále jeďte přes Hrušovku přes horu Kletečná až k železniční zastávce Radejčín. Za přejezdem odbočte doprava a vydejte se pěšky po žlutě značené turistické cestě až k rozhledně. Jedná se o polní cestu.

Rozhledna je otevřena denně od 10 do 18 hodin.

Zdejší rozhledna se v Radejčíně nachází od roku 2009 a je součástí stožáru společnosti Vodafone. Má opláštěnou konstrukci o výšce 30 metrů. Právě tato výška byla maximální možná, jakou Správa CHKO České Středohoří povolila. Tato instituce též navrhla, aby stavba byla zároveň užívána jako rozhledna. Koncem listopadu byla stavba dokončena a na začátku března 2010 proběhla její kolaudace. Dne 10. dubna se konalo její jednorázové zpřístupnění díky akci Klubu přátel rozhleden, ale jinak byla uzavřena až do července 2010, kdy došlo k jejímu oficiálnímu otevření.

 

Autor: Andrea Štyndlová