ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Rozhledna Miloňová u Velkých Karlovic

Využijte možnost volného přístupu na rozhlednu Miloňová u Velkých Karlovic a pokochejte se výhledem na zdejší krajinu!

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: , Velké Karlovice
GPS: 49.38075000, 18.33791700
Rozhledna Miloňová u Velkých Karlovic map

Rozhledna Miloňová u Velkých Karlovic - zajímavosti

Rozhledna je dřevěná, umístěná na kopci Miloňová, asi 6 km na severovýchod od Velkých Karlovic a přibližně 35 km na východ od Vsetína.Je umístěna v nadmořské výšce 846 metrů a otevřena byla teprve v říjnu roku 2012.

Rozhledna o celkové výšce 24 metrů má vyhlídkovou plošinu umístěnou ve výšce 20 metrů. Rozhledna je volně přístupná bez omezení a po celý rok.

K rozhledně se můžete dostat po zelené turistické značce, která začíná v údolí Léskové. Na tento okruh se ale můžete napojit nad hotelem Lanterna u rozcestí nebo od sjezdovky Galik, odkud je to k rozhledně asi 2 km. Pokud máte malé děti, můžete využít dětskou turistickou trasu Hledej poklad na Galiku.

Rozhledna má kamenný základ a šindelovou střechu. Nachází se na kopci Miloňová, a to teprve od roku 2012. Na stavbě se podílela místní radnice a společnost Lesy ČR, která také stavbu investovala. Současná rozhledna slouží nejen turistům, ale i zdejším lesníků, kteří z ní mohou kontrolovat požární bezpečnost ve zdejších karlovických údolích.


Coby materiál bylo pro stavbu použito smrkové dřevo. Základy jsou ze železobetonu a její půdorys je šestiboký. Projket vypracoval arch. Antonín Závada z firmy ARSTAV. Náklady na její pořízení se vyšplhaly na 1,2 miliony korun.
Rozhledna byla oficiálně zpřístupněna v září roku 2012 a slavnostně otevřena byla 20. října 2012.

 

Autor: Andrea Štyndlová