ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Rozhledna na Doubravě u Vizovic

Navštivte vrch Doubrava a pokochejte se z vyhlídky zdejší rozhledny pohledem na Bílé Karpty! Věž se nachází asi 7 km na jih od Vizovic a přibližně 20 km na východ od Zlína.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: , Loučka
GPS: 49.13567900, 18.07348700
Rozhledna na Doubravě u Vizovic map

Rozhledna na Doubravě u Vizovic - zajímavosti

Rozhledna, sloužící zároveň jako vysílač mobilního operátora, leží v nadmořské výšce 667 metrů a její celková výška je 55 metrů. Vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 33,5 metrů a vede k ní celkem 177 schodů. Je odtud pěkný výhled na Bílé Karpaty, Vizovickou vrchovinu nebo Hostýnské vrchy. Při dobré viditelnosti lze spatřit i Tatry.

K rozhledně se snadno dostanete např. autem. Rozhledna se nachází asi 1 km od silnice, která spojuje Slavičín a Vizovice. Parkovat můžete na parkovišti mezi Vizovicemi a Loučkou. Poté se vydejte asi půl kilometru po modré turistické značce až na vrch kopce Doubrava.
Pokud se sem vydáte pěšky, můžete využít naučnou stezku Vizovické prameny. Její začátek najdete v centru města a k rozhledně je to asi 7 km.

Během března, října a listopadu je rozhledna otevřena o víkendech a svátcích v době od 10 do 16 hodin.
Během dubna, května a září se sem dostanete také o víkendech a svátcích, a to v době od 10 do 17 hodin.
O letních prázdninách je otevřeno ve středu, v pátek, o víkendech a svátcích v době od 10 do 17 hodin.
Rozhledna bývá v případě nepříznivého počasí uzavřena!

Zdejší rozhlednu zde nechala postavit společnost T-Mobile. Stavba slouží zároveň jako vysílač a konstrukčně se jedná o typizovaný stožár. Postavena byla na podzim roku 2002. Není však první stavbou, nacházející se na hřebeni Doubravy. Na tomto místě totiž ještě v první polovině minulého století stála dřevěná rozhledna, která byla kvůli svému špatnému technickému stavu stržena během 50. let.


Současná rozhledna je postavena na pozemku Lesního družstva Malinová stráň. Právě to uložilo společnosti podmínku, že věž musí být opatřena vyhlídkovým ochozem a sloužit tak jako rozhledna.

Pro turisty byla stavba oficiálně otevřena 17. července 2004. U rozhledny najdete také stánek s občerstvením.

 

Autor: Andrea Štyndlová