ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Rozhledna na Královci u Valašských Klobouků

Přáli byste si vidět Valašské Klobouky přímo z ptačí perspektivy? Tento zážitek vám umožní právě rozhledna na vrchu Královec, umístěná v nadmořské výšce 655 metrů, asi 1,5 km na východ od Valašských Klobouků a přibližně 40 km na jihovýchod od Zlína.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: , Valašské Klobouky
GPS: 49.13387400, 18.03841100
Rozhledna na Královci u Valašských Klobouků map

Rozhledna na Královci u Valašských Klobouků - zajímavosti

Rozhledna má dřevěnou konstrukci a poprvé byla zpřístupněna roku 2006. Je celkově vysoká 21,5 metrů a vyhlídkovou plošinu, ke které vede celkem 79 schodů, má umístěnou ve výšce 18 metrů. Z vrcholu věže je krásný výhled na Valašské Klobouky, Vizovické vrchy, Valašsko, Bílé Karpaty a Javorníky.

  • K rozhledně můžete vyrazit přímo z centra města Valašské Klobouky, a to po červené turistické značce. Je to odtud asi 1,5 km. Vede sem též naučná stezka Královec.
  • Autem se dostanete až k rekreačnímu středisku Královec. Odtud pak vede červená turistická značka po stezce dlouhé asi půl kilometru až k rozhledně.

Rozhledna je otevřena denně a celoročně bez omezení.

Současná unikátní dřevěná rozhledna není první stavbou, která na vrchu Královec stojí. Dříve zde byla umístěna turistická chata s triangulační věží, a to už od 20. let 20. století. Neví se přesně, kdy obě stavby zanikly, ale pravděpodobně někdy po druhé světové válce.


Iniciátorem stavby nové rozhledny byl pan Otakar Rosulek, jednatel Městských lesů Valašské Klobouky, s.r.o. O výstavbu se zasloužila také místní radnice, která poskytla stavební materiál, modřínové dřevo ze zdejších lesů. Autorem projektu se stal Antonín Závada. Stavba rozhledny zabrala téměř čtyři měsíce.


Rozhlednu během jejího slavnostního otevření posvětil zdejší farář Karel Janiček, a to dne 7. října 2006. S orientací vám pomohou panoramatické desky, které byly umístěny na nejvyšší ochoz rozhledny. Kromě názvu Na Královci se můžete setkat též s názvem rozhledna Na Finiši nebo rozhledna Cyrila Bureše. Druhý název vznikl podle místního skladatele a hudebníka.

 

Autor: Andrea Štyndlová