ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Stezka korunami stromů Lipno

Po vzoru našich německých sousedů byla i v České republice postavena obří dřevěná vyhlídková věž, decentně zasazená do krajiny šumavských lesů. Nese název Stezka korunami stromů a stojí na vrcholu Kramolína, známého lyžařského střediska na Lipenské přehradě.

Stezka korunami stromů Lipno Stezka korunami stromů Lipno Stezka korunami stromů Lipno Stezka korunami stromů Lipno Stezka korunami stromů Lipno

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Lipno nad Vltavou 307, Lipno nad Vltavou
GPS: 48.65222220, 14.23361080
Stezka korunami stromů Lipno map

Stezka korunami stromů Lipno - zajímavosti

Stezka je dlouhá 675 metrů, je doplněna naučnými prvky a při dosažení vrcholu vyhlídkové věže se do krajiny můžete rozhlédnout ze 40ti metrové výšky. Vidět zde můžete jak celou Lipenskou přehradu včetně jejího okolí, tak sousedící Novohradské hory. 

Ke stezce se dostanete několika různými způsoby. Od centrálního parkoviště, které je zde pro návštěvníky zdarma, můžete vyjet vzhůru čtyřsedačkovou lanovou dráhou, autobusem nebo pěšky po značené trase. Cesta je vhodná i pro cyklisty.
Zpáteční cestu si v letních měsících můžete užít s adrenalinem v krvi. Máte možnost sjet z vrcholu Kramolína po koloběžce, kterou vám tu vypůjčí.

Jednou z vyhledávaných a pochvalovaných atrakcí stezky je suchý tobogán, který se pyšní přívlastkem nejdelší suchý tobogán v České republice. Je dlouhý 52 metrů a můžete jej vyzkoušet při sestupu z vyhlídkové věže.
Další doprovodnou zábavou je 11 adrenalinových zastavení, která lemují stezku až k jejímu vrcholu.

Celá stezka je bezbarierová, proto je opravdu vhodná pro všechny návštěvníky, kteří mají chuť ji navštívit. Otevřeno je celoročně.

Autor: Lucie Horská