ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Naučná stezka Hájeckými chodníčky

Naučná stezka Hájeckými chodníčky vede obcí Háj ve Slezsku a prochází přes zajímavá místa v okolí, z nichž zmiňme především tvrz Smolkov vypínající se na vrchu Padařov a některé vojenské objekty.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: , Háj ve Slezsku
GPS: 49.89993310, 18.09303420
Naučná stezka Hájeckými chodníčky map

Naučná stezka Hájeckými chodníčky - zajímavosti

Kudy stezka vede?

Stezka turisty provede kolem pozůstatků těžkého pevnostního opevnění a téměř celá trasa vede lesem. Náročnost by se dala označit jako střední, s poměrně prudkým klesáním, mírným stoupáním a členitostí. Pro kočárek stezka není vhodná vůbec. Je dlouhá asi 9 km a její projití vám zabere přibližně 4-5 hodin, záleží samozřejmě na rychlosti chůze a zastávkách. Trasa není až tak frekventovaná.

Začátek trasy je před nádražím v obci Háj ve Slezku a cesta pak vede po zeleně a žlutě značené stezce až k rozcestí pod Padařovem. Dál se připravte na cestu lesem a mírné stoupání k vrchu Padařov.

Stezka je protkána celkem šesti zastaveními a několika objekty pevnostního charakteru. Je otevřená celoročně.

Tvrz Smolkov

Na vrchu Padařov poblíž obce Smolkov najdeme zbytky těžkého pevnostního opevnění. Samotná pevnost je složena z pěti objektů: z dělostřeleckého srubu, dělostřelecké věže, pěchotního srubu, dělostřelecké pozorovatelny a vchodového objektu.

 

Autor: Andrea Štyndlová