ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Klostermannova stezka na Šumavě

"Básníka Šumavy" Karla Klostermanna snad netřeba blíže představovat. Je s tímto krajem neodmyslitelně spjatý, a tak není divu, že naučná stezka byla pojmenována právě po něm, že byla věnována jemu a jeho rodině i postavám z jeho románů a známým, se kterými se stýkal, a kteří měli na jeho život vliv, kteří ho inspirovali v jeho příbězích, a které ve svých knihách zmínil.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Rokyta, Vchynice-Tetov
GPS: 49.06181830, 13.50450640
Klostermannova stezka na Šumavě map

Klostermannova stezka na Šumavě - zajímavosti

Klostermannova naučná stezka je ideální především pro ty, kteří si četbu knih tohoto spisovatele zamilovali, kteří se do tohoto kraje rádi vrací, a kteří v něm našli, stejně jako spisovatel sám, neopakovatelné kouzlo. A samozřejmě nejenom pro ně! Šumava je jedním z našich nejkrásnějších míst a objevovat ho může každý, koho jen trochu zajímá.

Klostermannova stezka je dlouhá necelé 4 km a je protnuta šesti zastávkami - informačními tabulemi, z nichž je možné se seznámit s Karlem Klostermannem, jeho životem a literárním dílem.

Stezka začíná na parkovišti u IC národního parku Šumava na Rokytě. Jen kousek odtud se nachází Vchynicko-Tetovský plavební kanál a naučná stezka, která nese stejný název, a která je s Klostermannovou stezkou v těsné blízkosti a lze mezi nimi plynule přecházet.

Od výchozího bodu stezky se jde lesní cestou kolem Kamenného domu, přes Prostřední a Dolní Hrádky až do Srní k autobusové zastávce, kde naučná stezka končí. Na Rokytě lze parkovat zcela zdarma, ale pokud sem chcete přijet autobusem, lze vystoupit na zastávce Srní-Rokyta.

Celá stezka je dobře schůdná a uvádí se, že je vhodná i pro vozíčkáře.

 

Autor: Andrea Štyndlová