ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Naučná stezka Milíčovský les

Od roku 2011 je v provozu naučná stezka Milíčovský les v Praze, která má vycházet vstříc především mladším generacím, a která je pojatá poměrně netradičně. Informace o přírodních zajímavostech, historii tohoto místa a kulturních pozoruhodnostech jsou turistům představovány prostřednictvím interaktivního obsahu.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Ujezd, Praha-Újezd
GPS: 50.02118220, 14.53853280
Naučná stezka Milíčovský les map

Naučná stezka Milíčovský les - zajímavosti

Naučná stezka trochu jinak

Naučná stezka Milíčovský les je zvláštní také tím, že nemá žádnou pevně vymezenou trasu, nicméně dá se tak jako tak označit za nenáročnou, takřka bez převýšení, vedoucí po schůdných a kvalitních cestách. Nejobtížnější terén je asi v úseku od Milíčovského rybníka kolem rybníků Vrah a Homolka, kde turisté musí jít pouze úzkými pěšinami vyšlapanými v trávě. Na celé řadě míst jsou dětská hřiště, lavičky nebo altánky.

Turisty na naučné stezce samozřejmě překvapí především to, že zde nejsou klasické informační tabule, jak jsme obvykle u naučných stezek zvyklí. Informace jsou zde na jednotlivých zastávkách turistům podávány prostřednictvím tzv. tagglistů, umělohmotných kartiček, na kterých jsou dva typy obrazců: QR kód a beetag. Právě tyto obrazce jsou totiž zdrojem informací a kód, který je v obrázcích ukryt, poskytuje odkaz na webovou stránku, ze které se turisté dozví všechny potřebné informace o tomto místě i o stezce.

K tomu, abyste si mohli informace přečíst, musíte mít samozřejmě mobilní telefon s možností připojení se k internetu a nainstalování příslušné aplikace, díky které je možné tyto kódy dešifrovat.

Každá z kartiček obsahuje také pokyny pro použití i odkazy, kde je možné si aplikaci stáhnout. Webové stránky, na kterých informace najdete, je možné navštívit i bez mobilního telefonu, klasicky s připojením přes počítač.

 

Autor: Andrea Štyndlová