ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Army Park Ořechov u Brna

Zábavní military park Ořechov se nachází v bývalém areálu protivzdušné obrany města Brna a jeho podstatná část je tvořena muzeem, podzemními hangáry na raketové nosiče Něva, nadzemními objekty i podzemním velitelským bunkrem. Koncepce muzea není klasicky s vitrínami a předměty, kterých se návštěvníci nesmí dotýkat. Jedná se spíš o vojenský skanzen, který dovoluje názorně se seznámit s funkcí armády.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Orechov u Brna 740, Ořechov
GPS: 49.10464860, 16.54211060
Army Park Ořechov u Brna map

Army Park Ořechov u Brna - zajímavosti

Muzeum sleduje historii naší armády v letech 1945 až 1989 a najdeme v něm například vojenské přístroje, vojenskou techniku, ruční zbraně a další.

Součástí Army Parku Ořechov je také hřiště pro PAINTBALL, které se v širokém okolí řadí k těm vůbec nejlepším.

V Army Parku je k dispozici také OPIČÍ DRÁHA, jejíž součástí jsou prolézačky, žebříky, hrady, trámy a další prvky polovojenské výcvikové dráhy, u níž je návštěvníkům k dispozici instruktor.

Velkou oblibu si získaly ČTYŘKOLKY, se kterými se dá jezdit po 400 m dlouhé trati, uzpůsobené speciálně pro tyto stroje. Jedná se o čtyřkolky Yamaha Breeze, k jejichž řízení není třeba řidičského průkazu ani žádných větších zkušeností. Snadno se řídí a ovládají i nezkušeným jezdcům.

Návštěvníkům je v terénu areálu Army Parku umožněno řídit Hummer nebo offroad či obrněný transportér. Vojenská technika s pohonem na všechna 4 kola jsou pro návštěvníky velkou atrakcí.

Součástí areálu je také nezbytná STŘELNICE, na níž si návštěvníci mohou vyzkoušet střelbu z malorážky, vzduchovky nebo v interaktivní laserové střelnici. Vyzkoušet si můžou také hod granátem nebo střelbu s paintballovou puškou a pro ty zkušenější je připraven i samopal - samozřejmě se slepými náboji.

Způsob, jak dobrodružně odpočívat, je MINOHLEDAČKA. Jedná se o speciální vojenský nástroj k hledání min - předmětů s obsahem kovu.

Přímo v terénu areálu Army Park se návštěvníci můžou prohánět na dvojkolkách SEGWAY, jejichž ovládání je naprosto intuitivní a jednoduché. Rovnováha je zajišťována pěti na sobě nezávislými gyroskopy, které monitorují rovnováhu, kterou pak Segway udržuje sám.

 

Autor: Andrea Štyndlová