ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Vojenské muzeum Králíky

Vojenské muzeum Králíky tvoří centrální objekt v Králické pevnostní oblasti a v současné době je nejmodernějším muzeem tohoto typu v celé České republice. Je situováno u severního okraje města Králíky, poblíž silnice z Králík na Prostřední Lipku a otevřeno je zde celoročně denně mimo pondělí. Vojensko - historická expozice muzea je zaměřena na armádu, obranu státu a československé opevnění. Mezi lety 2009 a 2010 bylo muzeum modernizováno a přestavěno.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Prostřední Lipka 1, Králíky
GPS: 50.09465280, 16.75675830
Vojenské muzeum Králíky map

Vojenské muzeum Králíky - zajímavosti

Celková plocha expoziční haly je 2 400 m2 a návštěvníci v ní mohou shlédnout průřez historií české a československé armády, jejích nepřátel i spojenců roku 1938, dále se expozice zaměřuje samozřejmě na druhou světovou válku, okupaci a odboj, obranu státu a důležité osobnosti v kontextu války. Velké exponáty jsou vystaveny pod venkovním přístřeškem o ploše 700 m2.

Součástí expozice je například těžká vojenská a bojová technika, ukázky munice, nejrůznější materiály, vážící se k osobnostem, prostředky ochrany proti bojovým otravným látkám a zbraním hromadného ničení, výstroj a výzbroj.

Vojenské muzeum Králíky je pojítkem s dalšími provozovanými muzei v pevnostních objektech, ale zároveň je také jakýmsi informačním centrem československého opevnění z let 1935-38.

Muzeum je umístěno přímo uprostřed rozlehlého a mohutně vybudovaného pásma čsl. opevnění z let 1935-38 a v jeho těsné blízkosti se nalézá poměrně velké množství pevnostních staveb ve velmi zachovalém stavu. Celý areál proto rozhodně stojí za shlédnutí a nadšeni z něj budou nejen fanoušci vojenské historie!

 

Autor:Andrea Štyndlová