ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Lanový park Máj - adrenalin pro rodiny s dětmi

Jestliže se s rodinou nacházíte na jihu Čech, třeba poblíž Českých Budějovic, a toužíte po nějaké větší aktivitě, adrenalinu, který si užijete společně s dětmi, určitě se podívejte do českobudějovického lanového parku.

Lanový park Máj - adrenalin pro rodiny s dětmi Lanový park Máj - adrenalin pro rodiny s dětmi Lanový park Máj - adrenalin pro rodiny s dětmi Lanový park Máj - adrenalin pro rodiny s dětmi Lanový park Máj - adrenalin pro rodiny s dětmi Lanový park Máj - adrenalin pro rodiny s dětmi

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Zavadilka 2164, České Budějovice
GPS: 48.98768310, 14.43095030
Lanový park Máj - adrenalin pro rodiny s dětmi map

Lanový park Máj - adrenalin pro rodiny s dětmi - zajímavosti

Autobusem MHD, na kole i autem

Lanový park Máj se nachází na kraji Českých Budějovic, v lese Bor, ke kterému se dá dojet autobusem MHD. Stačí, když vystoupíte na zastávce Máj – Antonína Barcala, dojdete k místnímu lesíku a odtud se vydáte pěšky po asfaltové cestě podél lesa směrem vpravo. Zhruba po 500 m uvidíte po pravé straně hřiště základní školy. A hned za hřištěm se lanový park nachází.

Do lanového parku můžete přijet i na kole. K zastávce Máj – Antonína Barcala vede například i městská cyklostezka značená písmenem G.

V ulici Antonína Barcala můžete samozřejmě také zaparkovat auto a dojít k lanovému parku pěšky.

Zážitek i mimo otevírací dobu

Lanový park Máj je otevřen v měsících duben – říjen, z toho všechny dny v týdnu v červenci a v srpnu. Jestliže je extrémně špatné počasí, park je uzavřen.

I za špatného počasí nebo mimo otevírací dobu však můžete spolu s dětmi podniknout pěknou procházku po okolí. Vede tu spousta stezek a lesních pěšin, příroda je ve velmi dobrém stavu, dá se tu chodit i s kočárkem a s velmi malými dětmi. K občerstvení poslouží nedaleká hospůdka.

V samotném lanovém parku můžete zkusit celkem 3 trasy:

Žlutá

Žlutá trasa má délku 100 metrů, je mírně náročná a postavená ve výšce 6 – 8 metrů. Na této trase budete moci vyzkoušet různé jednodušší překážky, jako třeba přeskoky, sítě, lávky. Žlutá trasa je vhodná pro začátek a pro každého.

Zelená

Zelená trasa je o trochu delší, je náročnější než žlutá a postavená ve výšce zhruba 10 metrů. Čeká vás tu 15 překážek, z nichž asi nejnáročnější je poslední, vertikální překážka. Tato trasa není příliš dlouhá, avšak přesto je náročnější než ta první, je vhodná tedy pro ty pokročilejší a odvážnější.

Červená

Červená trasa je nejdelší, vysoce náročná, se spoustou vertikálních překážek a je vhodná i pro ty nejnáročnější a nejzkušenější pokořitele lanového parku. Nejvyšší překážku naleznete ve výšce 12 metrů a na závěr vás čeká lanovka o délce 79 metrů.

Programy pro rodiny s dětmi

Pro rodiny s dětmi nabízí lanový park 3 programy:

Na zkoušku

- pro rodiny s dětmi ve věku 6 – 10 let
- lehčí trasa, zhruba na 1 hodinu

Najisto

- pro rodiny s dětmi ve věku 11 – 14 let
- středně těžká trasa, zhruba na 2 hodiny

Extrémně

- pro rodiny s dětmi staršími 14 let
- těžká trasa, zhruba na 2 – 3 hodiny

V ceně každého nabízeného balíčku (vždy pro 2 dospělé a 2 děti) je také zapůjčení vybavení a dohled zkušených instruktorů.


Jestliže tedy hledáte outdoorovou aktivitu pro sebe a své děti, určitě Lanový park Máj na okraji Českých Budějovic nevynechejte.

 

Autor: Pavlína Šustrová