ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Bobová dráha Slideland Lipno

Přímo v obci Lipno nad Vltavou a nedaleko přehrady Lipno je celá řada atrakcí i tipů kam vyrazit. Jedním z celoročních turistických cílů je i Bobová dráha Slideland. Najdete ji v Lipně nad Vltavou, navštívit ji můžete jak v zimě, tak během léta a ocení ji zejména ti, kteří dávají přednost aktivnímu využití volného času.

Užitečné informace pro návštěvníky

GPS: 48.64669970, 14.22177640
Bobová dráha Slideland Lipno map

Bobová dráha Slideland Lipno - zajímavosti

Nerezové koryto, jehož délka dosahuje téměř 1 km, disponuje jedenadvaceti zatáčkami a dvěma tunely s terénními zlomy. Jízda v pohodlných kolečkových bobech bude zážitkem pro každého! Koryto se táhne místy, odkud je působivý výhled na Lipenskou přehradu.

Vzhledem ke své délce a množství rozmanitých prvků se Bobová dráha Slideland v Lipně nad Vltavou řadí k těm nejlepším na světě.

Začátek bobové dráhy je umístěný nahoře nad přehradou Lipno a doveze vás tam vlek. Dolů vás dovezou již zmíněné boby v nerezovém korytu. Každé boby jsou vybaveny pákou, díky níž si lze regulovat rychlost.

Od 8 let můžete bobovat sami nebo ve dvojicích. Dítě od 3 let musí jet v doprovodu rodičů.

Kam na občerstvení?

Poté, co si bobovou dráhou projedete, vás čeká další příjemný zážitek: návštěva stylové roubové hospůdky s názvem Bobovka, kde je k dispozici pestrý výběr nápojů i grilovaných dobrot. Pro děti je zde navíc také hřiště, trampolína a skluzavka. Do areálu se bez problémů dostanou vozíčkáři i rodiny s kočárkem. Přístup je bezbariérový.

Kdy sem vyrazit?

Provoz Bobové dráhy je celoroční. Během léta je otevřeno od 9 do 21 hodin. V zimě, na jaře a na podzim je otevírací doba od 10 do 18 hodin. Přijít sem můžete každý den. Cyklistům jsou k dispozici dřevěné stojany na uložení kol.

Autor: Andrea Štyndlová