ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

S dětmi na výlet do ZOO Tábor – Větrovy

Navštívili jste se svými dětmi většinu zoologických zahrad, ale v Táboře jste ještě nebyli? Určitě se tam vypravte!

S dětmi na výlet do ZOO Tábor – Větrovy S dětmi na výlet do ZOO Tábor – Větrovy S dětmi na výlet do ZOO Tábor – Větrovy S dětmi na výlet do ZOO Tábor – Větrovy S dětmi na výlet do ZOO Tábor – Větrovy S dětmi na výlet do ZOO Tábor – Větrovy

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Větrovy 10, Tábor - Větrovy
GPS: 49.39005580, 14.64258670
S dětmi na výlet do ZOO Tábor – Větrovy map

S dětmi na výlet do ZOO Tábor – Větrovy - zajímavosti

Větrovy 10

Pokud pojedete autem, zadejte si do navigace adresu Větrovy 10. ZOO Tábor – Větrovy je vybudovaná v přilehlé části města Tábor, na Větrovech. Najdete v ní na 80 druhů různých zvířat, ZOO se zaměřuje především na zvířata africká. Svojí optimální velikostí, rozlohou i zázemím se řadí mezi jedno z nejlepších míst pro výlety rodin s dětmi.

Restaurace a penzion

Uvnitř ZOO najdete mimo jiné i restauraci a penzion. Interiér restaurace je stylově zařízený, vybavený dřevěným nábytkem. Malé děti zde po dobu společného stolování zabaví klec s opičkami. K dispozici jsou i dětské jídelní židličky, můžete si vybrat i jídlo vhodné pro děti. Rodiče jistě ocení stylové keramické nádobí s motivem ZOO, na kterém jim je jídlo a pití servírováno.

Nová a dobrá!

ZOO je to poměrně nová, v září 2013 oslavila teprve druhé narozeniny. Avšak nato, jak je mladá, je skutečně důmyslně vybudovaná tak, aby vyhovovala všem návštěvníkům, i těm nejmenším. Najdete zde i stylové dřevěné dětské hřiště, stánky s občerstvením i malý obchůdek se suvenýry.

Kopce i rovinka

Terén je dobře sjízdný i pro rodiny s kočárky. Jsou zde vybudované cesty, ze kterých máte ty nejlepší výhledy do jednotlivých výběhů. Chvíli jdete po rovince, hned zas z kopce, pak do kopce, terén je vskutku zajímavý a nebude vás nudit.

Na 80 druhů zvířat

V ZOO uvidíte nejrůznější druhy zvířat. Hned u vstupu naleznete papoušky a makaky, dále také pštrosy, zebry a dětskou bezkontaktní ZOO, která zahrnuje kozy, ovce, miniprasátka a další zvířata. Když půjdete dál, natrefíte na lvy, pumy, jaguáry a surikaty. V dalších částech vás pak okouzlí lamy, velbloudi, ale také daňci, lišky, sovy, pávi, koně, mývalové, jeleni apod. Obrovským zážitkem je pozorovat stádo bizonů cválající sem a tam ve svém vymezeném (ale dostatečně rozsáhlém) prostoru. Nezapomeňte se zastavit u tygrů a u medvědů. Oblibu u dětí získají i divoká prasata nebo klokani. U restaurace a penzionu pak naleznete vodní svět.

Koněspřežka

Pokud nebudete chtít absolvovat celou ZOO pěšky, můžete využít také koněspřežku. Naskytne se vám tak netradiční pohled na celý areál.

Adopce

ZOO nabízí i možnost adopce vybraných zvířat. Stačí se domluvit a adoptovat to zvíře, které vás a vaše děti v ZOO nejvíce zaujalo.

Akce v ZOO

Kromě klasických prohlídek nabízí ZOO různá komentovaná krmení (např. u lvů, u surikat, u medvědů apod.), komentované prohlídky šelem a mnoho dalších akcí.

Návštěva možná kdykoli

ZOO Tábor – Větrovy je otevřena po celý rok, a to každý den. Nemusíte sem tedy nutně jen v létě, ale i taková zimní ZOO má své kouzlo. Pokud tedy hledáte tip na výlet s dětmi jakéhokoli věku, zálib a povahy, ZOO Tábor – Větrovy určitě můžeme doporučit.

 

Autor: Pavlína Šustrová