ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Parková dráha Olympia Brno - vláčky pro děti

Přemýšlíte, kam vzít o víkendu děti, aby se dobře zabavily? Pokud se nacházíte v Brně nebo jeho okolí, můžete vyzkoušet Parkovou dráhu Olympia, která se nachází hned za nákupním střediskem Olympia v Modřicích. Na prvního máje začíná jako každý rok nová sezóna, kdy budou vláčky v provozu opět o víkendech a svátcích až do října.

Parková dráha Olympia Brno - vláčky pro děti Parková dráha Olympia Brno - vláčky pro děti Parková dráha Olympia Brno - vláčky pro děti Parková dráha Olympia Brno - vláčky pro děti Parková dráha Olympia Brno - vláčky pro děti Parková dráha Olympia Brno - vláčky pro děti Parková dráha Olympia Brno - vláčky pro děti

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: U Parkové dráhy 331/1, Brno
GPS: 49.13593000, 16.62852030
Parková dráha Olympia Brno - vláčky pro děti map

Parková dráha Olympia Brno - vláčky pro děti - zajímavosti

Vše tu vypadá jako na opravdovém nádraží, jen je to všechno menší než obvykle. Malebné hlavní nádraží je ukázkou typického venkovského nádraží z přelomu 19. a 20. století a určitě vás už ono samotné okouzlí. U okénka za vchodem si zakoupíte jízdenku, posadíte se na lavičku na zastřešeném nástupišti a čekáte, až přijede vlak. Ten je obsluhován modelářem, který sedí na lokomotivě a řídí vlak stejně jako opravdový strojvůdce. Na dráze dlouhé 1,5 kilometrů vás svezou upravené modely osobních vagónů, které bez problémů uvezou děti i dospělé. Přední a zadní část tvoří repliky vlaků a jsou propojeny polstrovanou lavici, na kterou se posadíte obkročmo. Po cestě projedete minitunelem, dojedete až na konec odpočinkové zóny k amfiteátru a poté vás vlak doveze opět zpátky na hlavní nádraží, to celé trvá asi čtvrt hodiny. Kromě budovy nádraží stojí v areálu také železniční depo, dílna sloužící k opravám a rotunda s točnou pro jednotlivé lokomotivy nebo vagóny. Během celé sezóny je vždy první víkend v měsíci určen pro provoz parních lokomotiv, což může být ještě lepším zážitkem pro děti i dospělé.

Kromě vlakové dráhy se v místech mezi nákupním centrem a protékající řekou Svratkou nachází zelená odpočinková zóna, jejíž součástí je i Olympia park, hřiště pro malé i větší děti plné prolézaček, houpaček a mnoha dalších atrakcí. V pravé části areálu se pak tyčí vysoká lezecká stěna. U hřiště je v provozu i stánek s občerstvením, kdyby jste si chtěli po všech těch zážitcích na chvíli odpočinout a dát si něco na chuť.

 

Autor: Martina Limbergová