ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Park Mirakulum

Jedním z řady míst, ideálních pro společné rodinné odpoledne a především výlet s dětmi, je Park Mirakulum v Milovicích. Najdeme ho na cestě mezi Benátkami nad Jizerou a Nymburkem a pobavit se v něm může opravdu každý: nejmenší i odrostlejší děti včetně dospělého doprovodu!

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Topolová 629, Milovice
GPS: 50.23829640, 14.86149330
Park Mirakulum map

Park Mirakulum - zajímavosti

V Parku Mirakulum je umístěno několik desítek herních prvků, lesní naučná stezka a minizoo, vše navíc vhodně zakomponováno do okolní zeleně a v originálním provedení.

Atrakce v Mirakulu

Dominantou, která se v Mirakulu nedá přehlédnout, je dřevěný hrad, sahající do výšky až deseti metrů, a opatřený visutými mostky, rozhlednami nebo skluzavkami. Najdeme v něm také nádvoří pro rytířské souboje i kulturní akce nebo posezení při občerstvení z blízké restaurace. Bezprostředně pod hradem jsou podzemní chodby pro malé průzkumníky.

V zadní části Mirakula je umístěno minizoo se stádem oslíků, mini kozami a ovečkami. Přímo na místě je možné koupit krmivo pro zvířátka.

Součástí areálu je také Lanové centrum, které se v ČR řadí k těm největším. Akátová konstrukce je umístěna od 60 cm do 4,5 m nad zemí a děti se pohybují po laně, dřevěných překážkách, síťových chodbách, mostech, lávkách nebo prolézačkách.

Poblíž hlavního vstupu je umístěna velká trampolína. V zemi prasátka Pigyho je pak ještě jedna, menší. Tahle větší z nich má rozměry 25 x 13 m a na menší trampolínu smí skutečně jen malé děti.

Zhruba uprostřed Mirakula jsou umístěny obří houpačky, uložené ve výšce 12 m a s kmitem až 20 m.

Les her pak dětem nabízí naučnou lesní stezku s herními prvky, takže je procházka pro nejmenší zábavná a naučná zároveň. Zajímavou atrakcí je i Nadzemní podzemí, skýtající cestu z výšky 5 m až do podzemních chodeb. Jsou zde dva nové tobogány se sešupem až do podzemních chodeb.

Kromě toho jsou zde také Tvůrčí dílničky pro děti i dospělé, Oáza a vodní svět, pískoviště, amfiteátr a celá řada jiných zajímavých a zábavných prvků.

 

Autor: Andrea Štyndlová