ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Dětský ráj zámek Berchtold

V malebném kraji Josefa Lady najdeme v obci Kunice pohádkové místo - zámek Berchtold se zemí plnou strašidel, víl a skřítků. S Perníkovou chaloupkou, kocourem Mikešem i ježibabou, s mini zoo, dětským hřištěm a celou řadou dalších atrakcí.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Hlavní 6, Kunice, Vidovice
GPS: 49.92938500, 14.66734920
Dětský ráj zámek Berchtold map

Dětský ráj zámek Berchtold - zajímavosti

Dětský ráj najdeme konkrétně na ulici Sportovní 137 v obci Kunice - Vidovice, několik málo kilometrů ve směru na jihovýchod od Prahy. Zámek Berchtold je poměrně známý a cesta k němu je dobře značená. Do Dětského ráje se zde vstupuje přes recepci Sport centra a dále cesta vede zámeckým parkem, kde je Dětský ráj umístěn.

Zážitek nejen pro děti

Přestože je zámecký park vybaven atrakcemi, zaměřenými speciálně pro radost dětem, nudit se nebude ani jejich dospělý doprovod. Objevitelka pohádkové země, Vítězslava Klimtová, zde má instalovanou stálou výstavu strašidýlek, skřítků a víl, načež pak cesta vede kolem perníkové chaloupky s ježibabou a ježidědkem až k půvabným miniaturám 32 známých českých hradů, zámků a jiných zajímavých objektů v ČR. Mezi nimi najdeme například známý Karlštejn, Kokořín, Orlík, Kost nebo Červenou Lhotu. U podhorských chaloupek číhají malí skřítkové, najdeme tady také kostel z nedalekých Hrusic nebo koně Šemíka z Neumětel.

Záměr, kterým bylo vytvořit místo pro zábavu dětí i dospělých, s řadou atrakcí, které v lidech probudí hrdost a zájem o vlastní historii, byl na zámku Berchtold zcela naplněn. Na návštěvníky všech věkových vrstev zde čeká krásné prostředí, malebné okolí, příležitost zasportovat si nebo zahrát nějakou hru, cesty za poznáním i zajímavé atrakce.

Mezi nejvyhledávanější místa zde patří Peklo, nacházející se v jednom z bunkrů v podzemí. Čerti tady dokonce váží duše všech hříšníků a ti, kteří se těchto pohádkových stvoření bojí, mohou zavítat třeba k perníkové chaloupce pokusit se zachránit Jeníčka ze spárů ježibaby, pohladit kocoura Mikeše nebo se vyfotit s tříhlavým drakem.

Celý areál, který je zpřístupněn celoročně od 8 do 21 hodin, je skvělým tipem na rodinný výlet! Od 10 do 16 hodin se zde pořádají také prohlídky zámku Berchtold, které jsou vhodné i pro menší děti.

Ihned u zámku začíná naučná stezka Kunickou přírodou, která je dlouhá asi 1,2 km, a na které je umístěno deset interaktivních tabulí.

 

Autor: Andrea Štyndlová