ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Pivečkův lesopark ve Slavičíně

Pivečkův lesopark je neobyčejným kouskem lesa, kde si děti mohou hrát a dospělí odpočinout ve stínu stromů, s pohledem na uklidňující hladinu jezírka a ve společnosti krásných dřevěných soch z rukou dobrovolných umělců. Tento zajímavý kout lesa najdete na konci obce Slavičín ležící zhruba dvě desítky kilometrů jihovýchodně od Zlína.
Historie místa je překvapivě dlouhá. Pivečkovi se do Slavičína přistěhovali v druhé polovině 19. století a založili zde velmi prosperující obuvnický podnik, který tu v trochu jiné podobě funguje dodnes. Tato rodina současně chtěla být prospěšná obci i svým zaměstnancům a tak vznikl v roce 1936 nápad na odpočinkovou zónu, kde by mohl každý návštěvník příjemně trávit svůj volný čas a nabírat síly. V roce 1940 se pak nápad podařilo dotáhnout do konce. Děti si tu s radostí hráli, bylo to také oblíbené místo k pořádání pikniků i tanečních zábav a dalších společenských aktivit. V roce 1948 však byl lesopark i obuvnický závod znárodněn a tím tento kousek lesa zpustl. Jeden z potomků Pivečků, syn Jan, se však v devadesátých letech rozhodl toto místo s pomocí dobrovolníků obnovit. Postupně se podařilo les vyčistit, obnovit ztracené jezírko, cestičky a časem také opět zaplnit dřevěnými sochařskými díly různých autorů jako tomu bylo v padesátých letech.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: K Parku Slavičín, Slavičín
GPS: 49.09590060, 17.86854330
Pivečkův lesopark ve Slavičíně map

Pivečkův lesopark ve Slavičíně - zajímavosti

Dnes Pivečkův park láká desítky dětí i dospělých každý den. Nejnověji přibyl dětský hrad se skluzavkou, kde se může dětská fantazie pořádně vyřádit. Neplatí zde žádné zákazy ani příkazy, děti si můžou svobodně hrát a lézt po dřevěných atrakcích, jak je jim libo. I dospělým se tento zajímavý klidný koutek jistě bude líbit. Vždyť nabízí vše k tomu, aby se i oni vrátili ve své mysli zpět do dětských let.

 

Autor: Martina Limbergová