ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Obora Holedná Brno

Umíte si představit kus lesa s divokou zvěří uprostřed velkoměsta mezi sídlišti? V Brně se takové místo nachází. Jmenuje se obora Holedná a rozkládá se na ploše 327 ha mezi čtvrtěmi Kohoutovice, Bystrc a Jundrov.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Žebětínská, Brno-Žebětín
GPS: 49.20762420, 16.53361470
Obora Holedná Brno map

Obora Holedná Brno - zajímavosti

Obora je účelovým mysliveckým zařízením, kde je chována daňčí a mufloní zvěř. Hlavně je to ale místo, kde můžete strávit den procházkou v přírodě. Výchozích bodů do obory je několik, můžete vyrazit z Kohoutovic, kde začnete na horním konci obory, od Staré dálnice, u které se hned nachází obůrka s divočáky, z Komína od řeky Svratky, kde projdete nejdříve spodní stranu obory Údolím oddechu, nebo z Jundrova, odkud vás ale čeká prudké stoupání. Parkoviště pro automobily se nachází u Staré dálnice. Oborou vede několik značených cest - žlutá, zelená a modrá. Je tu také mírně náročná naučná stezka s tématikou lesní zvěře, jejíž projití vám zabere tak hodinu a půl. Vede po zpevněných cestách a bez problémů ji zvládnout i rodiny s malými dětmi či senioři.

V oboře rostou především listnaté lesy a daňkům i muflonům se tu dobře daří, při klidném a tichém pohybu tady je můžete zahlédnout. Divoká prasata jsou chována v malé obůrce na spodním konci obory. Divočáci jsou zvyklí na lidi a ochotně se nechávají krmit, což se určitě bude líbit dětem. V celé oboře najdete poměrně dost odpočinkových míst s lavičkami i altánky, jezírka a další pěkná zákoutí. Vše spojuje hustá síť zpevněných cest, po kterých se příjemně jde. Kvalitní hlavní cesty využívají sportovci k běhu i jízdě na kole.

Obora Holedná je oblíbeným místem pro trávení volného času v přírodě pro brněnské obyvatele i návštěvníky. Přijďte se i vy projít kouskem pěkné přírody uprostřed rušného města a načerpejte tu pohodu a klid.

 

Autor: Martina Limbergová