ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Kunratický les Praha

Naše hlavní město je protnuto celou řadou zelených míst, parků i lesů, které jsou ideální pro rodinný výlet s malými dětmi, kočárkem, popřípadě psem. Jedním takovým místem je Kunratický les, nacházející se v jižní části Prahy. Někdy se mu také říká Krčský a jedná se o nejvíce plynule zalesněnou plochu na území hlavního města.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Zelená Louka, Praha Kunratice
GPS: 50.02430920, 14.47410860
Kunratický les Praha map

Kunratický les Praha - zajímavosti

Proč je právě toto místo ideální pro rodinný výlet? Především proto, že se alespoň na chvíli ocitnete někde, kde snad i zapomenete na to, že se nacházíte v Praze, a protože děti zde budou moci pozorovat řadu zvířátek, pro která se Kunratický les stal domovem. Uvidíte tady například bažanty, datly, strakapoudy, zajíce nebo stádo muflonů. Všechna zvířata se v lese volně pohybují. Na rybníku často plavou labutě a v Kunratickém potoce pak kachny.

Výlet může pokračovat (nebo začít) posezením v restauraci U krále Václava IV., poblíž které je zřízen ZOO koutek se srnkami a daňky skvrnitými. Pokud půjdete dál podél Kunratického potoka, můžete po žluté turistické značce dojít až k místu, nazvanému Na tý louce zelený. Jedná se o restauraci, kde se mimo jiné prodávají také granule, kterými pak děti můžou nakrmit zdejší ovečky, prasátko nebo kozy.

Hlavní okružní trasa se táhne většinou po značené cyklotrase, která svým terénem skvěle vyhovuje jak odrážedlům, tak i kočárkům nebo koloběžkám. Z velké části je stezka vyasfaltovaná, ale někde samozřejmě vede po lesní cestě, zejména podél Kunratického potoka. Ani ta však pro jízdu s kočárkem nepředstavuje problém.

Kde svou procházku po Kunratickém lese začít? Třeba právě u zmíněné restaurace U krále Václava IV., kterou najdeme v jihozápadní části lesa, a u které je možné i zaparkovat auto. Přímo u restaurace je také dětské hřiště se ZOO koutkem. Za můstkem už se rozprostírá Kunratický potok, načež se připravte na mírné stoupání do kopce, ovšem ne nijak náročné! Pokud ujdete přibližně kilometr od restaurace, narazíte na pramen "Václavka", u kterého se nachází další z dětských hřišť. Na další podobné hřiště pak narazíme asi po dvou stech metrech, poté, co na rozcestí odbočíme vlevo a následně doprava. Asfaltová cesta nás vyvede až k altánku.

Od altánku pak můžete sejít směrem k hotelu Nosál, před kterým je další hřiště, tentokrát o něco větší a modernější.

K výchozímu bodu výletu vás pak dovede žlutě značená turistická trasa, vedoucí kolem rybníka Labuť a restaurace Na tý louce zelený, kde je venkovní posezení, zmíněná mini ZOO a hřiště pro děti.

 

Autor: Andrea Štyndlová