ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Botanická zahrada Plzeň

Botanická zahrada v Plzni je přírodním areálem o rozloze 21 ha, který se chlubí arboretem, vodními plochami, skalkami i parkovou úpravou a v arboretu je zastoupena počtem bezmála 1000 druhů, poddruhů a kultivarů. Najdeme ji nedaleko centra Plzně a parkovou úpravou se volně váže ke zdejší ZOO, se kterou byla botanická zahrada sloučena roku 1981.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Pod Vinicemi 928/9, Plzeň
GPS: 49.75918360, 13.35857530
Botanická zahrada Plzeň map

Botanická zahrada Plzeň - zajímavosti

V rozáriu najdeme hned několik desítek odrůd i kultivarů růží, je tady taky palouček s cibulovinami, perenami osázené terasy a také dendrologická část, tedy arboretum s keři a stromy, dále sukulentní skleník s plazy, expozice masožravek, severoamerická poušť a nezapomeňme ani na model krajiny, ve které během období třetihor vznikalo v pánvích podkrušnohoří hnědé uhlí.

Zdejším skvostem je bezesporu botanický skleník s jedinečnou sbírkou sukulentů, ale také nově vybudovaná asijská zahrada s celou řadou rostlin pocházejících z asijského kontinentu, ale i vzácných a ohrožených druhů dřevin.

- Australská oblast - jedinečná australská květena spojená s expozicí Nového Zélandu

- Etiopská oblast - její součástí je téměř celá Afrika včetně ostrovů Seychely, Madagaskar nebo Réunion a okrajů Arabského poloostrova.

- Palearktická oblast - tato oblast je vůbec největším biogeografickým regionem naší planety. Zahrnuje oblasti Evropy, Asie a část Afriky.

- Neotropická oblast - jedná se o oblasti jižní Ameriky až po Ohňovou zemi a severní hranici tvoří střední Amerika včetně karibských ostrovů.

 

Autor: Andrea Štyndlová