ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Rozhledna Rumburak u Bítova

Pokochejte se výhledem na Vranovskou přehradu z vyhlídkové věže u penzionu Rumburak! Výhledem rozhodně nebudete zklamáni a po namáhavém výšlapu a cestě dolů z té výšky jistě vezmete za vděk osvěžujícím občerstvením!

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Bítov 106, Bítov
GPS: 48.94218400, 15.71355600
Rozhledna Rumburak u Bítova map

Rozhledna Rumburak u Bítova - zajímavosti

Rozhledna na úpatí Velkého kopce je součástí penzionu Rumburak a nachází se u silnice k hradu Bítov asi 35 km od Znojma. Je položena v nadmořské výšce 440 metrů a oficiálně byla turistům otevřena 4.července 2009.

Rozhledna o celkové výšce 30 metrů má vyhlídkovou plošinu umístěnou ve výšce 26 metrů nad zemí a vede k ní dohromady 145 schodů. Z věže je pěkný výhled na Vranovskou přehradu a její okolí. Pokud vám počasí bude přát, uvidíte i vrcholky Alp. S orientací vám pomůžou kreslené mapy přímo na vyhlídkovém ochozu.

Rozhlednu byste našli cca půl kilometru před hradem Bítov přímo na příjezdové cestě. K rozhledně se dostanete snadno, jelikož je už z dálky velmi dobře viditelná.

Rozhledna Rumburak je otevřena po celý rok. V letní sezóně od 10 do 18 hodin, ale pokud se předem domluvíte, můžete ji navštívit i po 18. hodině. V zimní sezóně je otevřena od 10 do 16 hodin.

Touto turistickou rozhlednou se okolí Vranovské přehrady může chlubit už od poloviny roku 2009. Tehdy se totiž stala novou součástí penzionu Rumburak i tato vyhlídková věž.

Rozhledna vznikla z iniciativy manželů Pyskových, majitelů penzionu. Jejich původní záměr bylo postavit rozhlednu u rybníka Zámiš, ovšem tento nápad nebyl nikdy realizován z důvodu nesouhlasu zastupitelstva města s tím, aby stavba byla umístěna v rekreační zóně.

Manželé Pyskovi zde koupili rozestavěný penzion, který s pomocí dotací EU rekonstruovali. Mimo penzionu zde zřídili též restauraci, bowling, sportovní areál, bazén a letní terasu. Od poloviny roku 2009 zde stojí i zděná hranolová rozhledna. Jméno Rumburak získala podle domácího mazlíčka Pyskových, krkavce Rumburaka. S reliéfem krkavce se setkáte dokonce na špičce věže a jeho socha od Michala Olšiaka je umístěna u vchodu do penzionu.

 

Autor: Andrea Štyndlová