ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Rozhledna Milíře u Rozvadova

Využijte možnosti volně přístupné rozhledny a vyzkoušejte si jaké to je vidět zříceninu hradu Přimda nebo Český les přímo z ptačí perspektivy!

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Milíře 37, Rozvadov
GPS: 49.66529200, 12.62249700
Rozhledna Milíře u Rozvadova map

Rozhledna Milíře u Rozvadova - zajímavosti

Tato železná rozhledna byla vystavěna jako vysílač mobilního operátora. Nachází se na vrcholku kopce Tomáška poblíž osady Milíře, přibližně 5 km od Rozvadova směrem na východ a asi 20 km na jih od Tachova.

Rozhledna je postavena v nadmořské výšce 580 metrů a zpřístupněna byla na podzim roku 2001. Její celkový výška je 35 metrů a vyhlídková plošina se nachází ve výšce 25 metrů nad zemí. Vede na ni 126 schodů, po jejichž zdolání se před vámi otevře výhled na Přimdu, zříceninu hradu, na vojenskou věž na Velkém Zvonu nebo Český les a část Německa.

K rozhledně můžete dojet autem nebo se vydat po modře značené turistické stezce, která spojuje kemp Cycherák s Rozvadovem. Další možností je využít naučnou stezku Vyhlídková, která začíná i končí v Rozvadově.

Rozhledna je volně přístupná a otevřena denně bez omezení.

Osada Milíře leží asi 5 km směrem na východ od hraniční obce Rozvadov. Rozhledna slouží zároveň jako vysílač mobilního operátora. Tato ocelová konstrukce zde byla postavena roku 2001 a zpřístupněna byla téhož roku na podzim. Provozovatelem rozhledny je Obecní úřad Rozvadov.

 

Autor: Andrea Štyndlová