ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Vyhlídková věž maják Šrotík ve Starém Městě

Navštivte zcela netradiční rozhlednu ve tvaru majáku! Odměnou vám bude nejen nevšední zážitek, ale i skutečně kouzelný výhled z vrcholku věže!

Vyhlídková věž maják Šrotík ve Starém Městě Vyhlídková věž maják Šrotík ve Starém Městě Vyhlídková věž maják Šrotík ve Starém Městě Vyhlídková věž maják Šrotík ve Starém Městě Vyhlídková věž maják Šrotík ve Starém Městě Vyhlídková věž maják Šrotík ve Starém Městě Vyhlídková věž maják Šrotík ve Starém Městě

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: , Staré Město
GPS: 49.07396600, 17.42681900
Vyhlídková věž maják Šrotík ve Starém Městě map

Vyhlídková věž maják Šrotík ve Starém Městě - zajímavosti

Tato betonová rozhledna se nachází v areálu společnosti Kovosteel na Brněnské ulici č.p. 1372 ve Sterém Městě. Je položena v nadmořské výšce 176 metrů a její celková výška činí 27 metrů.

Tato rozhledna, zpřístupněná turistům roku 2008, má vyhlídkovou plošinu umístěnou ve výšce 23 metry a vede k ní celkem 96 schodů. Z vrchu se naskýtá krásný výhled na vrcholky Chřibů, hrad Buchlov, Bílé Karpaty, Staré Město, areál Kovosteelu a další.

Z centra Starého Města se sem dostanete snadno, pojedete-li směrem na Brno. Maják je viditelný už z dálky a nachází se na předměstí na ulici Brněnská. Parkování je možné poblíž areálu Kovosteel.

Na rozhlednu se v období od dubna do konce října dostanete denně v době od 10 do 17 hodin. Dříve zde každou hodinu probíhaly prohlídky, ale dnes se na rozhlednu chodí samostatně.

Rozhledna zcela netradičního vzhledu přímořského majáku tvoří jakýsi symbol areálu Kovosteel. Nachází se zde už od roku 2007 u vstupní brány areálu a vévodí tak mottu Kovosteelu, a sice "s námi se v moři odpadu neztratíte". Celková hmotnost stavby je 25 tun.

Stavbu tvoří podstavec z betonu a sedm dílů o výšce tři metry, ze kterých je složena věž. Tělo rozhledny je oplechované. V dolní části rozhledny se nachází informační centrum.

Oficiální otevření rozhledny se konalo 26. dubna 2008 a dostala jméno Šrotík, na které přišli děti z místní mateřské školy. A pokud máte s sebou malé děti  i vy, zajisté je zaujme i v Evropě jedinečné Kovozoo, které se nachází ve stejném areálu.

 

Autor: Andrea Štyndlová