ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Kovozoo Staré Město - originální svět kovových zvířat

Originální, jedinečná, poutavá a poučná – takové a mnohé další obdivné přívlastky si jistě zaslouží KOVOZOO ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Návštěva této jediné kovové zoologické zahrady v Evropě bude jistě nezapomenutelným zážitkem a velkým poučením, že i z nepotřebného odpadu mohou vzniknout krásné a užitečné věci. KOVOZOO najdete v areálu REC Group. Zakladatelem KOVOZOO a zároveň generálním ředitelem REC Group je Bronislav Janeček, který také vytvořil mnohé z exponátů. Areál se rozkládá přímo u hlavní silnice z Brna do Uherského Hradiště a určitě ho nepřehlédnete, jelikož už z dálky je vidět poznávací znamení – maják Šrotík.

Kovozoo Staré Město - originální svět kovových zvířat Kovozoo Staré Město - originální svět kovových zvířat Kovozoo Staré Město - originální svět kovových zvířat Kovozoo Staré Město - originální svět kovových zvířat Kovozoo Staré Město - originální svět kovových zvířat Kovozoo Staré Město - originální svět kovových zvířat

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Brněnská 1372, Staré Město
GPS: 49.07369000, 17.42614030
Kovozoo Staré Město - originální svět kovových zvířat map

Kovozoo Staré Město - originální svět kovových zvířat - zajímavosti

Vedle něj pak stojí pirátská loď Naděje, která se bude líbit dětem i dospělým. Pro dobrodružné povahy je nabízena možnost ubytování v její kajutě, což by mohl být zajímavý dárek pro malé piráty. Na vršek majáku si v rámci jedné vstupenky můžete vyšlapat a podívat se na okolí z výšky. V samotné zoo vás pak čeká přes 180 zvířat vyrobených z kovového šrotu, ale i jiného odpadu. Všechna jsou v životní velikosti a mnohá vás doslova překvapí svou realističností. Najdete tu zvířata malá i velká pocházející ze všech koutů světa. Obdivovat můžete lví výběh, velikého bizona, krásnou gorilu, roztomilé tučňáky, mrštného geparda, klokany, ptáky, želvy, krokodýly nebo nosorožce. Zvířata jsou doplněna o informační tabulky s popisem jejich živých předloh jako ve skutečné zoologické zahradě. Každým rokem zde probíhá soutěž o nejlepší vyrobené zvíře z kovového odpadu, do které se může zapojit široká veřejnost v rámci akce Děti a KOVOZOO.

Hotové výrobky jsou poté součástí zoologické zahrady. KOVOZOO je otevřena po celý rok, od listopadu do března však pouze ve všední dny, zato zdarma. Mimo sezónu je ale z bezpečnostních důvodů uzavřena loď i maják. V sezóně od dubna do října si můžete vše prohlédnout každý den za kompletní vstupné. Výprava do tohoto netradičního místa vás určitě nadchne a přinese vám spoustu zážitků. Věříme, že si mezi těmito kouzelnými kovovými zvířaty vyberete i vy svého favorita.