ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Lesní putování s Kamilem Rohanem

Pokud jen trochu znáte historii a konkrétně pak postavu Kamila Rohana, určitě budete tušit, že právě on je neodmyslitelně spjatý se zámkem Sychrov. Málokdo z vás ovšem nejspíš ví, že zde už od roku 2008 funguje naučná stezka Lesní putování s Kamilem Rohanem, která byla pojmenovaná právě po muži, který zámek Sychrov v 19. století vlastnil. Pokud se vaše návštěva tohoto místa neomezí jen na prohlídku zdejšího zámku, vydejte se na procházku naučnou stezkou!

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: , Sychrov
GPS: 50.62623580, 15.08881440
Lesní putování s Kamilem Rohanem map

Lesní putování s Kamilem Rohanem - zajímavosti

Charakter a trasa stezky

Stezka vznikla zásluhou Lesů ČR a najdeme ji u zmíněného zámku Sychrov u Turnova v Libereckém kraji, kde začíná, a odkud dál vede přes lesy bývalé obory v blízkém i vzdálenějším okolí zámku, přes údolí řeky Mohelky.

Celková délka trasy stěží dosahuje 2 km, takže není nijak náročná a zvládnou ji i děti. Plán trasy sleduje a kopíruje pěšiny, které zde vznikly během 19. století, za panování Kamila Rohana.

Začátek stezky je přímo před zámkem a dostanete se k ní třeba už od parkoviště, odkud vede značení až k začátku trasy. Lemuje ji celkem 6 zastávek, přičemž na první narazíte za hotelem Sychrov.

Zastavení na naučné stezce

1. Uvítací zastavení turistům poví něco o vzniku zdejšího parku a obory, kudy stezka prochází. Informace doplňují dobové i současné mapy a fotografie.

2. Altán - stezka prochází kolem altánu a druhé zastavení informuje o jeho původním vzhledu.

3. Zdejší lesy - právě o nich informuje třetí zastavení.

4. Voda v lese a její význam - ve čtvrtém zastavení se dozvíte více o vodním koloběhu v lese a o zdejším unikátním vodním systému.

5. Paměti lesa - zde je zmínka především o návštěvě císaře Františka Josefa I., na nějž upomíná žulová pyramida. Vše je doplněno dobovými fotografiemi.

6. Arturův hrad - jedná se o umělou zříceninu hradu při okraji zámeckého parku.

 

Autor: Andrea Štyndlová