ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Lašská naučná stezka

Pokud se zrovna pohybujete v okolí města Kopřivnice nebo Štramberka a rádi byste poznali místní oblast, rozhodně se vydejte na Lašskou naučnou stezku! Zavede vás totiž k nejatraktivnějším místům v Kopřivnici, Štramberku a blízkém okolí, z tématických tabulí se dozvíte spoustu zajímavostí i faktů a budete se moci pokochat řadou působivých výhledů.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: , Kopřivnice vlakové nádraží
GPS: 49.59539330, 18.14745470
Lašská naučná stezka map

Lašská naučná stezka - zajímavosti

Lašská naučná stezka Kopřivnicí

Trasa je pojata jako okružní a lze z ní sejít krátkou odbočkou k hradu Šostýn. Celková délka trasy je 16 km plus 2 x 400 metrů ke zmíněné odbočce. Na trase je celkem 18 informačních tabulí.

• Nejnižší bod: park Dr.Eduarda Beneše (326 m.n.m.)
• Nejvyšší bod: vrchol Červený kamen (690 m.n.m.)
• Převýšení na trase: 364 metrů

Lašská naučná stezka se částečně kryje s Lašskou naučnou stezkou Štramberkem, konkrétně v zastávkách Botanická zahrada, Kamenárka, U Panny Marie a Bílá hora.

Okružní stezka má začátek i konec na železničním nádraží v Kopřivnici, ale lze ji samozřejmě pozměnit a naplánovat jinak. U nádraží ČD se nachází informační tabule, která vás o celé stezce informuje.

Stezka je přizpůsobena pro pěší, ale v některých částech je sjízdná na kole i s kočárkem. Celkově je lehká až středně náročná a zabere vám přibližně 5 až 7 hodin. Prochází městy Kopřivnice a Štramberk.

Pěkné panoramatické výhledy vás čekají například na vrcholu Pískovny, Červeného kamene nebo na Bílé hoře, kde je rozhledna.

Lašská naučná stezka Štramberkem

Štramberský úsek lašské naučné stezky vás povede přes všechna nejdůležitější místa ve městě Štramberku i jeho okolí. Na trase je celkem 13 informačních tabulí, z nichž 4 se kryjí s Kopřivnickou stezkou.

• Nejnižší bod: křižovatka na Dolní ulici (365 m.n.m.)
• Nejvyšší bod: vrchol Bílá hora (557 m.n.m.)
• Převýšení na trase: 192 metrů

Trasa je pojata jako okružní, začíná i končí na zastávce Národní sad a její celková délka je 6 km.

 

Autor: Andrea Štyndlová