ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Naučná stezka Kokotské rybníky

Od června roku 2010 propojila krajinu Kokotských rybníků naučná stezka, informující turisty o jejich historii i přírodních zajímavostech v okolí. Jedná se o obousměrnou stezku, jejíž začátek a konec je v Bušovicích či Dýšině, obcích, kam pravidelně jezdí autobusová doprava.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: , Bušovice
GPS: 49.79552140, 13.53465720
Naučná stezka Kokotské rybníky map

Naučná stezka Kokotské rybníky - zajímavosti

V místech, kde dnes Kokotské rybníky najdeme, se kdysi rozkládala vesnice Kokotsko. Jedná se však o historii dávno minulou. Obec totiž zanikla už v husitské době a dnes se zde rozkládají dva rybníky: Horní Kokotský a Dolní Kokotský. Stezka se táhne jen nedaleko od Plzně a je ideální pro pěší procházky i projížďku na kole. Celý okruh je dlouhý asi 9 km a je protnut jedenácti zastaveními - informačními tabulemi a odpočívadly.

Největší zajímavosti, na které během procházky narazíte, jsou samozřejmě Kokotské rybníky a kromě nich také Čertův kámen a vilky z doby první republiky. Pod vrchem Kokotsko bylo vybudováno příjemné odpočívadlo, kde se lze schovat případně i s koly před nepříznivým počasím. Naučná stezka se hodí i pro malé děti. U každé informační tabule na ně totiž čekají úkoly, malůvky i malé postavičky, které dětem vypráví o životě v lese.

K Čertovu kameni se musí jít od informační tabule přibližně 40 metrů směrem do lesa a od Čertova kamene vede dál cesta lesní pěšinou a je trochu náročnější. Kolem Dolního Kokotského rybníka vede cesta, která není technicky úplně nenáročná, a to zejména po dešti. Od rozcestí Kokotsko už je stezka ale kvalitnější a vede převážně lesními cestami až do obce Bušovice, nad kterou moc pěkná vyhlídka na celou obec, jenž je dokonce starší, než západočeská metropole Plzeň.

Pokud byste si svou projížďku nebo procházku naučnou stezkou Kokotské rybníky chtěli něčím ozvláštnit, můžete zajet k některé ze starostových vyhlídek, které jsou ze stezky snadno dosažitelné.

 

Autor: Andrea Štyndlová