ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

S dětmi za poznáním i zábavou do ZOO Plzeň

Pokud jste vyrazili na svoji dovolenou do Plzně nebo do jejího okolí, nezapomeňte navštívit rozsáhlý areál zdejší zoologické zahrady. Budete velmi mile překvapeni.

S dětmi za poznáním i zábavou do ZOO Plzeň S dětmi za poznáním i zábavou do ZOO Plzeň S dětmi za poznáním i zábavou do ZOO Plzeň S dětmi za poznáním i zábavou do ZOO Plzeň S dětmi za poznáním i zábavou do ZOO Plzeň S dětmi za poznáním i zábavou do ZOO Plzeň

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Pod Vinicemi 928/9, Plzeň
GPS: 49.75814920, 13.35642000
S dětmi za poznáním i zábavou do ZOO Plzeň map

S dětmi za poznáním i zábavou do ZOO Plzeň - zajímavosti

ZOO Plzeň nejsou pouze zvířata

V ZOO Plzeň máte více možností – v jednom místě totiž sdružuje zahradu zoologickou i botanickou (její oficiální název zní Zoologická a botanická zahrada Plzeň), nebo můžete zavítat do sousedního Dinoparku.

Rozdílná je cena vstupenky, ale také to, kde pro vaši rodinu bude nejlepší zaparkovat. Jestliže budete chtít pouze do DinoParku, bude nejlepší, pokud zaparkujete na sídlišti Vinice, protože zde se nachází severní brána, kde si můžete zakoupit vstupenku právě a pouze pro DinoPark (stejnou bránou samozřejmě můžete projít, pokud chcete navštívit vedle Dinoparku i samotnou ZOO).
Jestliže se však rozhodnete navštívit jen ZOO, bude lepší, když se vydáte na adresu Pod Vinicemi 9 k hlavní, tedy jižní, pokladně.

Prohlídkové trasy

Při prohlídce obou zahrad, zoologické i botanické, se můžete nechat inspirovat nabízenými prohlídkovými trasami.

Červený okruh, zvaný Po stopách člověka, zelený okruh Proti proudu času a černý okruh Gondwana vás dokonale seznámí s celým areálem. Poslední trasa je nejméně náročná a vede středem ZOO, seznámíte se na ní s želvami, tučňáky, klokany, šimpanzi a projdete i skleníkem se sukulenty.

ZOO Plzeň je tématicky členěna do jednotlivých oblastí:

V Australské oblasti zaujme například emu hnědý, klokan parma, labuť černá nebo varan Hornův.

V Nearktické oblasti je k vidění aligátor americký, chřestýš pruhoocasý, psoun prériový, rys kanadský, želva nádherná a mnoho dalších.

V Orientální oblasti čeká antilopa jelení, husa indická, krajta tygrovitá, nosorožec indický, některé druhy želv a mnoho dalšího.

Etiopská oblast nabízí vedle dalších např. geparda súdánského, krajtu královskou nebo šimpanze učenlivého.

V Palearktické oblasti najdete čápa bílého, tygra ussurijského, ale i velblouda dvouhrbého.

V Neotropické oblasti potom čeká kajmánek malý, různé druhy korálovek, tamarínů a také vlk hřívnatý.

Zvířat je zde k vidění samozřejmě mnohem více, ZOO Plzeň je to skutečně obrovská a v každém jejím koutě je na co se dívat.

Další možnosti

Využít můžete i mnoho dalších služeb, v sezóně se projet vláčkem, poučit se z naučné stezky nebo se občerstvit, a to hned na několika místech.

Směle doporučit můžeme např. restauraci KIBOKO v africkém stylu, která je díky bezbariérovému vstupu a zákazu kouření vhodná i pro rodiny s malými dětmi a s kočárky. U výdejního pultu si zde můžete dopřát nejrůznější teplá jídla a součástí restaurace je i přebalovací místnost.

Občerstvit se lze rovněž v Tropickém pavilonu (hlavní bufet), v Sibiřském srubu nebo v restauraci Lüftnerka.

Ideální pro celou rodinu

V plzeňské ZOO si přijde na své prakticky každý a neustále bývá plná rodin s dětmi včetně těch nejmenších, které se na svět dívají zatím z kočárku. Pro kočárky je tu totiž sjízdný celý areál.

Pokud jste s vašimi dětmi v ZOO Plzeň ještě nebyli, s klidným svědomím vám ji můžeme doporučit. A pokud jste zde již byli, zajisté nám dáte za pravdu. ZOO se také průběžně upravuje a svým návštěvníkům připravuje nejrůznější novinky, při každé návštěvě tedy můžete objevit něco nového.

 

Autor: Pavlína Šustrová