ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Praha - lodí do ZOO Troja

Praha je úžasné město. Své kouzlo má ať už chodíte ulicemi, šplháte do věží, cestujete metrem, či ji proplouváte lodí. Musíme však říci, že plavba lodí je skutečně bezkonkurenční a nepochybujeme o tom, že se bude líbit nejen vám, ale i vašim dětem. V Praze naleznete bezpočet přístavišť, která nabízí různé vyhlídkové plavby za různou cenu (obvykle nemalou). Naleznete tu však i pravidelné linky a přívozy, které poskytují svezení za velmi rozumnou cenu.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Dvořákovo nábřeží, Praha
GPS: 50.09189640, 14.41518360
Praha - lodí do ZOO Troja map

Praha - lodí do ZOO Troja - zajímavosti

Pražské přívozy

Linkové přívozy v pravidelných intervalech vyjíždí na trasách:

• Sedlec – Zámky (a zpět)
• Podbaba – Podhoří (a zpět)
• Lihovar – Dvorce – Žluté lázně (a zpět)
• Císařská louka – Výtoň – Kotevní (a zpět)
• Nádraží Modřany – Lahovičky (a zpět)

Tyto přívozy fungují jako převoz na druhou stranu tam, kde není zrovna nejlepší mostní spojení. Využívají je nejen místní, ale i někteří dobrodružnější turisté. Skvělé na tom je, že zde platí běžné vstupné Pražské integrované dopravy.

Pražská paroplavební společnost

Pražská paroplavební společnost pořádá různé plavby. Vybrat si zde můžete z několika zajímavých výletů, jako plavba do Drážďan, na Slapy anebo třeba směrem na Mělník. K dispozici jsou ale i pravidelné linky.

Pro vaše děti by mohla být zajímavá linka do pražské ZOO, kam se můžete plavit - vyjíždí z Rašínova nábřeží a přístaviště Na Františku. Linka jede v pravidelných intervalech tam i zpět. Celkem cesta do ZOO zabere 75 minut a vedle jednotlivého jízdného můžete zakoupit i jízdenku pro celou rodinu. Ještě výhodnější je potom lístek zpáteční. Cesta ze stanoviště Na Františku je potom kratší (trvá pouze 55 minut), ale neméně zajímavá.

 

Autor: Adriana Dosedělová