ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

ZOO Praha

Zveme vás k návštěvě jedné z nejlépe hodnocených zoologických zahrad v Evropě - ZOO Praha Troja, která je členem Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií EAZA. S ročním počtem návštěvníků pohybujícím se kolem 1,3 milionu jsme potom nejnavštěvovanější zoologickou zahradou v České republice.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: U Trojského zámku 120/3, Praha 7
GPS: 50.11670750, 14.41099310
ZOO Praha map

ZOO Praha - zajímavosti

Naše historie začala již v 19. století, kdy se různé známé osobnosti, mezi kterými např. národopisec Vojta Náprstek nebo cestovatel Jiří Němec postupně pokoušeli v hlavním městě založit tradici chování cizokrajných zvířat. Nejen jejich snaha vedla až k otevření moderní zahrady v roce 1931 na ploše 24 hektarů.  Třikrát menší než dnes:)

Pražská zoologická zahrada leží v městské části Troja, má 69 hektarů a bydlí zde skoro 5 000 zvířat. Prohlédnout si u nás můžete všechny obvyklé i neobvyklé druhy z živočišné říše. Jednotlivé zástupce potom představujeme  v jejich přirozeném prostředí, a proto se u nás můžete cítit jako v džungli nebo třeba jako na prérii.

Doufáme, že vás zaujme třeba expozice slonů a hrochů, pavilon Afrika zblízka, kde můžete pozorovat žirafy, ptačí voliéry se vzácnými druhy papoušků, velmi oblíbený pavilon kočkovitých šelem či vodní svět nebo pavilon tučňáků. Velmi oblíbený a vysoké návštěvnosti se samozřejmě těší také pavilon našich goril. A spousta a spousta dalších…

Pokud budete chtít vidět vše, co nabízíme, kompletní návštěva celé zahrady vám zabere 4 až 5 hodin a můžete tak u nás strávit příjemné odpoledne. Na závěr se nezapomeňte projít zahradami sousedního malebného barokního Trojského zámku a svou návštěvu můžete ukončit v některém z místních občerstvení.

Pokud přijdete, nebudete litovat. Těšíme se na vás.