ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Ekovláček z Benešova na Konopiště

Začátkem letních prázdnin roku 2012 vyjel poprvé na trase z Benešova do Konopiště ekovláček, který návštěvníky proveze trasou největších zdejších atrakcí. Tato ekologická doprava se snaží vyhovět především handicapovaným lidem, ale samozřejmě také rodinám s dětmi, seniorům i běžným výletníkům.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Masarykovo náměstí, Benešov
GPS: 49.78290720, 14.68962720
Ekovláček z Benešova na Konopiště map

Ekovláček z Benešova na Konopiště - zajímavosti

Ekovláček je novou službou cestovního ruchu, která se orientuje na nejširší vrstvy obyvatel, s přihlédnutím k těm, pro které může být obecně cestovní ruch hodně složitý, tzn. nejen pro handicapované, ale také pro rodiny s malými dětmi, pro které je jízda vláčkem ulehčením cesty a zároveň skvělou atrakcí.

Trasa ekovláčku

Ekovláček projíždí několika zastávkami, přičemž jeho cesta začíná u nádraží ČD, kde je zdejší zajímavostí Císařský salónek z doby císaře Františka Ferdinanda d´Este. Příští zastávku představuje gymnázium Benešov, které se může chlubit rekonstruovanou aulou. Následně trasa vláčku vede kolem pivovaru Ferdinand, kde se pivo vaří už od roku 1595. Dále jede kolem městských sportovišť (plaveckého bazénu, tenisových kurtů a fotbalových hřišť) a městského a židovského hřbitova. Pak následuje cesta k vrchu Karlov, který dominuje celému Benešovu, a kde se nachází zřícenina kláštera a kostel.

Sedmým zastavením je Masarykovo náměstí v Benešově, osmým pak Sokolovna, vystavěná v secesním stylu a devátým nemocnice Rudolfa a Stephanie, přičemž právě toto je poslední zastávka na území Benešova.

Poté se ocitnete uprostřed malebné přírody, která už obklopuje konopišťský zámek. Následuje zastávka Želetinka a pak hlavní parkoviště u zámku Konopiště, nedaleko kteréhož se nachází Muzeum motocyklů Jawa s unikátní sbírkou, mapující historii téhle světoznámé značky. Ekovláček pak zastavuje u bývalého domku porybného konopišťského rybníka a následně u Přírodního divadla. Pak vyjede na vrch Tuškov, odkud je působivý výhled do okolí. Z Tuškova pak sjíždí k zastávce pod zámkem Konopiště.

 

Autor: Andrea Štyndlová