ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Jezerní stezka Lipno

Oblast Lipna nabízí ideální podmínky pro in-line bruslení a v současné době zde mohou bruslaři využívat stezku spojující Lipno nad Vltavou a Frymburk. Jezerní stezka je dlouhá 11 km a vede krásnou krajinou přímo kolem jezera. Nejen díky své poloze, ale i díky úpravě a kvalitě se Jezerní stezka řadí k těm nejkrásnějším a nejoblíbenějším v České republice.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: , Frymburk
GPS: 48.63044940, 14.19068220
Jezerní stezka Lipno map

Jezerní stezka Lipno - zajímavosti

Cyklo a in-line stezka je z části osvětlená, takže ji cyklisté a bruslaři mohou bez obav využívat i ve večerních a nočních hodinách. Osvětlený úsek najdeme mezi Frymburkem a Lipnem a měří asi 8 km. Součástí stezky jsou i četné zatáčky, menší sjezdy a stoupání.

Přímo na Jezerní stezku navazuje úsek spojující Lipno nad Vltavou s obcí Přední Výtoň, který se táhne podél břehů Lipna a nabízí tak úchvatné pohledy na jezero i krajinu, která ho obklopuje. Poté se cesta napojuje na úsek do Frýdavy, který má charakter komunikace se skromným provozem. Z Frýdavy do Frymburka vede přívoz, který skýtá jedinečný zážitek, jenž už je v České republice poměrně ojedinělým.

Stezku mohou využívat pouze cyklisté, pěší a in-line bruslaři. Pokud si projedete celou trasu tam a zpátky, najedete přibližně 24 km.

Charakter stezky je poměrně nenáročný, takže ji zvládnou i méně zdatní bruslaři a cyklisté, začátečníci a dokonce i děti.

Na stezku můžete nastoupit v Lipně nad Vltavou. Zaparkovat auto je možné na parkovišti u Bikeparku. Pokud na stezku vyrazíte z Frymburku, pak i zde je možné zaparkovat a ihned se vydat na cestu. Další parkoviště je v obci Kobylnice, přibližně v půlce stezky.

V Lipně funguje půjčovna Lipno Rent. Nachází se přímo na trase stezky a je zde možné vypůjčit si veškeré vybavení, které budete k projetí stezky potřebovat.

 

Autor: Andrea Štyndlová