ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Petřínské sady Praha

V okolí Petřína se nachází Petřínské sady, jehož součástí jsou Petřínské skalky a Petřínská terasa. Sady navazují na Kinského zahradu, Růžový sad, Seminářskou zahradu (směr k Újezdu) a z druhé strany pak na Lobkovickou zahradu. Uvnitř ohromného areálu, který pokrývá celý svah Petřínského kopce, se mezi zelení nachází nejen věhlasná rozhledna, Nebozízek a Hladová zeď, ale také vstup do podzemí, Hvězdárna, Zrcadlové bludiště, Památník Rastislava Štefánika, Kaple Božího hrobu a Kostel sv. Vavřince. Okolo Rozhledny je pak vybudován ještě park U rozhledny.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Malá Strana, Praha 1
GPS: 50.08190060, 14.40127220
Petřínské sady Praha map

Petřínské sady Praha - zajímavosti

Petřínské sady jsou prý nejrozsáhlejší zelenou plochou v centru Prahy. Zda tomu tak vskutku je, to nevím, nádherně je tu v jakémkoliv ročním období. A právě odtud jsou ty nejkrásnější pohledy na Prahu. Skvělé je, že ty pohledy mohou být tak rozličné a dech beroucí. Všechna vyjmenovaná místa jsou naprosto jedinečná a rozhodně stojí za návštěvu.

Kostel sv. Vavřince

Dnešní malebný barokní Kostel sv. Vavřince, který máte z Petřína jako na dlani, býval původně dřevěný. Zajímavý je nejen zvenčí, ale i zevnitř.

Kaple Božího hrobu

Tato kaple stojí jen kousek od Petřínské rozhledny i Kostela sv. Vavřince. Inspirací pro stavbu byla již stojící kaple v Jeruzalémě. Pakliže tu budete před třetí hodinou o Velikonocích, zastavte se na chvíli a ověřte si jednu zajímavost. Přesně ve tři hodiny by tu měl totiž sluneční paprsek projít oknem a dopadnout na zdejší obětní kámen, který se nachází uprostřed kaple.

Kalvárie

Kalvárie se nachází kousek od Petřínské rozhledy, směrem na Strahovský klášter. Kalvárie byla vybudována v osmnáctém století a má 14 zastavení. Součástí je i Kaple Kalvárie, která byla vytvořena podle návrhu Mikoláše Alše.

 

Autor: Adriana Dosedělová