ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou

ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou otevřela brány svým návštěvníkům již v roce 1939 jako součást loveckého zámku Ohrada z iniciativy jeho tehdejšího majitele JUDr. Adolfa Schwarzenberga, který se tak rozhodl po četných výpravách do afrického Nairobi. Nachází se cca. 1 km od známého zámku Hluboká nad Vltavou a celé místo je tak velmi atraktivní pro kombinaci obou výletů - na zámek i do ZOO.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Ohrada 417, Hluboká nad Vltavou
GPS: 49.04191720, 14.42184920
ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou map

ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou - zajímavosti

Najdete zde různé druhy domácích i cizokrajných zvířat, celkem okolo 300 druhů ve více než 3 000 exemplářích. I přesto že původním záměrem ZOO Ohrada bylo zaměření na chov domácích, evropských a některých asijských zvířat, naleznete zde i zástupce fauny z Afriky, Austrálie nebo Ameriky. Na své si tak přijdou milovníci mírumilovných domácích zvířat, ale i nebezpečných šelem nebo různorodých druhů plazů. Se sousedním Munickým rybníkem zaměřujícím se na chov různých druhů vodního ptactva je tak podívaná kompletní.

Zoologická zahrada je přizpůsobená dětem a bez problémů se sem tak můžete vypravit např. s kočárkem. Zajímavé pro vaše děti může být také krmení zvířat, které se koná každý den kromě neděle, kdy mají šelmy půst.

Těm, kdo by chtěli pomoci, dává ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou možnost stát se tzv. adoptivním rodičem konkrétního zvířete daného druhu. Adoptivní rodičovství lze uzavřít oproti poskytnuté finanční částce na dobu jednoho roku s možností prodloužení.