Děčínský Sněžník - Děčínská vrchovina

Poloha:

Nadmořská výška pískovcové stvolové hory, nejvyššího vrcholu Sněžnické hornatiny a Děčínské vrchoviny, Děčínského Sněžníku, je 723 metrů. Leží asi 10 km směrem na severozápad od Děčína a jedná se o zalesněnou horu ze svrchnokřídového turonského pískovce.

Svahy Děčínského Sněžníku pokrývá z velké části smrkový porost, z menší potom borovicový, bukový a modřínový. Na vrcholové části, kterou tvoří plošina, sklánějící se směrem na severovýchod, najdeme jeřáby a břízy. Obvod Děčínského Sněžníku z velké části obíhají pískovcové skály, sahající do výše pár desítek metrů, u kterých v určitých oblastech díky procesu zvětrávání vznikly pseudokrasové jeskyně. Některé z nich byly zapsány na seznam přírodních památek pod názvem Jeskyně pod Sněžníkem.

Z vrcholových partií Děčínského Sněžníku se návštěvníkům naskýtá pohled na Českosaské Švýcarsko nebo Lužické hory. Z Drážďanské vyhlídky je odtud možné dohlédnout až k Drážďanům.

Na vrcholku Děčínského Sněžníku od roku 1864 stojí kamenná rozhledna. Je opatřena cimbuřím a měří celkem 33 metrů. K vyhlídce návštěvníky dovede celkem 153 schodů a kromě zmíněných vyhlídkových bodů je možné spatřit také Milešovku, Bukovou horu či Sokolí vrch. Pro snadnější orientaci jsou zde k dispozici litinové tabule mj. i s kilometrickými vzdálenostmi.

V souvislosti s vrcholem Děčínského Sněžníku se můžeme setkat s termínem Větrné lázně. Termické proudy kolem hory totiž způsobují, že se v těchto místech mísí proudy vzduchu, přicházející sem až od Severního moře.

 

Autor: Andrea ŠtyndlováByla pro Vás tato stránka zajímavá? Sdílejte ji! Děkujeme.

Navštivte v okolí

VÝLETY S DĚTMI Botanické zahrady Církevní památky
Hory a vrcholy Hrady a zámky Jeskyně
Mosty Muzea Stezky / Naučné stezky
Obce a města Památníky Přírodní zajímavosti
Rozhledny Technické památky Vojenské památky
Zahrady / Parky / Relaxace ZOO Zříceniny

Ubytování v okolíApartmán Ubytování na návsi

Bžany - Ukázat na mapě

Vzdálenost: 27.3 km

Apartmán Ubytování na návsi od 200 Kč
  • Domácí zvířata povolena
  • Internet
  • Nekuřácké pokoje
  • Parkoviště
  • Restaurace v okolí
  • TV / SAT

Hodnocení zákazníků:

Více informací