Rozhledna Březinka u Bernartic

Poloha:

Zveme vás na výlet a procházku k rozhledně Březinka, odkud je krásný výhled na její okolí. Náročnější výstup na její vrchol nezůstane bez odměny!

Tato železná věž slouží především jako vysílač mobilního operátora, ale zároveň i jako turistická rozhledna. Nachází se na vrchu kopce V Březince, asi 1 km od Bernartic směrem na jihovýchod a přibližně 30 km od Tachova také jihovýchodním směrem.

Rozhledna je položena v nadmořské výšce 570 metrů a její stavba probíhala v letech 2001/02. Slavnostní otevření veřejnosti se konalo 3. května 2003. Její celková výška je 48,5 metrů.

Na vyhlídkovou plošinu ve výšce 33,5 metrů vede celkem 178 schodů. Z této výšky se vám otevře výhled na obec Stráž a zříceninu Přimda, dále např. na přírodní parky Sedmihoří či Valcha, na Český les nebo přilehlou část Německa.

Z Bernartic sem vede modře značená turistická stezka, dlouhá asi jeden kilometr. Pokud k rozhledně jedete autem, je nejlepší ho zaparkovat u hospody v Bernarticích a nahoru k rozhledně pak dojít pěšky, protože k rozhledně platí zákaz vjezdu.

Během turistické sezóny je rozhledna otevřena denně bez omezení. Pokud se sem vypravíte jindy, můžete si zapůjčit klíč od rozhledny v Bernarticích č.p. 7 nebo 13.

Věž slouží jednak jako turistická rozhledna, ale především jako vysílač všech tří mobilních operátorů. Nachází se na vrchu V Březince u Bernartic. Se stavbou se začalo roku 2001 a na podzim příštího roku proběhla kolaudace stavby. Návštěvníkům je věž otevřena od 3. května 2003. Jedná se o typizovanou konstrukci. Velmi podobné stavby najdete např. na Kozlovském kopci u České Třebové, na Tobiášově vrchu u Jesenice nebo Petrovice II. Provozovatelem rozhledny je Kulturní spolek Bernartice.

 

Autor: Andrea ŠtyndlováByla pro Vás tato stránka zajímavá? Sdílejte ji! Děkujeme.

Navštivte v okolí

VÝLETY S DĚTMI Botanické zahrady Církevní památky
Hory a vrcholy Hrady a zámky Jeskyně
Mosty Muzea Stezky / Naučné stezky
Obce a města Památníky Přírodní zajímavosti
Rozhledny Technické památky Vojenské památky
Zahrady / Parky / Relaxace ZOO Zříceniny

Ubytování v okolíHotel Výhledy

Klenčí pod Čerchovem - Ukázat na mapě

Vzdálenost: 22.4 km

Hotel Výhledy od 400 Kč
  • Domácí zvířata povolena
  • Internet
  • Nekuřácké pokoje
  • Parkoviště
  • Restaurace v objektu

Hodnocení zákazníků:

Více informací