ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Lipno nad Vltavou

Lipno nad Vltavou je v celé České republice známé především díky vodní nádrži. Jedná se původně o dřevařskou obec, která se postupně proměnila ve známé rekreační středisko, které je každoročně, zejména v létě, turisticky mimořádně vyhledávaným místem. Po polovině 20. století byla dokončena stavba vodní nádrže Lipno a obec Lipno nad Vltavou získalo novou tvář. Nejen, že zde najdete několik kempů a penzionů, ale kromě toho také aquapark, bikepark nebo bobovou dráhu a lyžařský areál.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: , Lipno nad Vltavou
GPS: 48.63932310, 14.22932500
Lipno nad Vltavou map

Lipno nad Vltavou - zajímavosti

Lipno nad Vltavou a největší lákadla v okolí

Jedním z největších lákadel v okolí Lipna je bezesporu Stezka korunami stromů, která byla otevřena v červenci roku 2012. Díky bezbariérovému přístupu ji mohou využívat i vozíčkáři a rodiny s kočárky. Stezka, která má podobu masivní dřevěné lávky se zábradlím, se táhne místy ve výšce až 24 metrů nad zemí a po jejím projití dojdete až k vyhlídkové věži a tobogánu. Během trasy narazíte na různé lanové a adrenalinové prvky, přičemž všechna místa splňují bezpečnostní kritéria a ti, kteří si na ně netroufají, je mohou pohodlně obejít.

V zimě můžete navštívit lyžařský areál Lipno - Kramolín s relativně nově vybudovaným snowparkem, sjezdovými a běžeckými rasami.

Západním směrem od obce Lipno nad Vltavou narazíte na autokemp Modřín a Mariny, jakýsi komplex s ubytovacími zařízeními, jejichž součástí je i vyhřívaný bazén.

Ve směru na severozápad od Lipna nad Vltavou najdete osadu s názvem Slupečná, nedaleko níž se nachází 18-ti jamkové golfové hřiště. Jeho celková rozloha je 72 ha a dokončeno bylo v roce 2002.

Lipno a pěší turistika

Lipnem nad Vltavou prochází hned několik zajímavých turisticky značených stezek:

  • na Alpskou vyhlídku - jedná se o stezku značenou žlutou barvou, která vede přes obec Dvorečná až na Kaliště a k Frymburku
  • cesta kolem Kramolína, podél Vltavy ve směru na Frymburk. Je značená zelenou turistickou značkou.
  • z obce Kapličky směrem na Luč - modře značená turistická cesta
  • cyklostezka č. 33 - je jednou z nejfrekventovanějších tras kolem Lipna. Sleduje podobnou trasu jako zeleně značená stezka.

 

Autor: Andrea Štyndlová