ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Vyhlídková věž Nové radnice v Ostravě

Tato radnice byla postavena v letech 1925 - 1930. Jedná se o nejrozsáhlejší radniční komplex v České republice. Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží u nás. Vyhlídková terasa se nachází ve výšce 73 metrů, celková výška věže je 85,6 metru.

Vyhlídková věž Nové radnice v Ostravě Vyhlídková věž Nové radnice v Ostravě

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Prokešovo nám. 8, Moravská Ostrava
GPS: 49.84174310, 18.29158110
Vyhlídková věž Nové radnice v Ostravě map

Vyhlídková věž Nové radnice v Ostravě - zajímavosti

Z terasy je vskutku nádherný výhled. Můžete si prohlédnout panorama Moravskoslezských i Těšínských Beskyd, Moravskou bránu, Oderské Vrchy a dohlédnete i do Polska. Za dobré viditelnosti můžete zahlédnout masiv Hrubého Jeseníku s nejvyšším vrcholem Moravy - Pradědem, a také vrcholky Malé Fatry. Návštěvníkům jsou k dispozici dalekohledy, kterými si můžou krásy Ostravy a okolí přiblížit. Na věž se dostanete pohodlně výtahem, jedná se tudíž o jednu z mála rozhleden, která je bezbariérová.

V ceně vstupného je výklad průvodce, který Vám barvitě popíše historii i současnost města a doporučí zajímavá místa Ostravy a regionu, která z ochozu jsou i nejsou vidět. Provoz věže včetně průvodců zajišťuje Ostravský informační servis s.r.o., který sídlí pod věží v 6. patře radnice jako městské a turistické informační centrum. Kromě komentovaných prohlídek na radnici je možno objednat zde i pěší nebo autobusové prohlídky městem či okolím, dle zájmu i různě tematicky zaměřené.

Autor: Jakub Otto, zaměstnanec Ostravského informačního servisu, s.r.o.