ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Rozhledna Vrátenská hora

Vrátenská hora je nejvyšším vrcholem Kokořínska a přímo na jeho vrchu stojí už od roku 1999 rozhledna s působivým výhledem do okolí. Rozhledna sama o sobě nepůsobí nijak malebně ani skvostně. Jedná se  stavbu s desetimetrovou anténní věží, která je vyloženě obložena vysílači. Už z dálky je vidět její hnědá barva a celkový vzhled není skutečně nijak vábný. Důvodem, proč rozhlednu Vrátenská hora navštívit, je rozhodně krásný výhled, kterým budete odměněni po vystoupání 125 schodů.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: , Lobeč-Libovice
GPS: 50.47704580, 14.65158720
Rozhledna Vrátenská hora map

Rozhledna Vrátenská hora - zajímavosti

Působivý výhled

Poté, co vystoupáte až na vyhlídkovou plošinu, položenou ve výšce 24 metrů, naskytne se vám krásný kruhový výhled. Pro každý směr je na rozhledně umístěna podrobná mapa, ze které budete moci určit všechny významné body v okolí. Dominantou krajiny, která se před vámi rozprostře, je určitě Malý a Velký Bezděz a Říp. Je vidět také elektrárnu v Mělníku a pokud vám počasí bude nakloněno, tak i Luční hora. Směrem na jih lze rozpoznat panorama Prahy a na západ se rozprostírá České středohoří.

Jak se sem dostat?

Chcete-li zvolit nejjednodušší cestu, jeďte autem do Libovic, kde na konci obce (jedete-li na Nosálov), na poslední křižovatce zahněte doleva. Uvidíte zde ukazatel, směřující vás k rozhledně. Cesta k ní je ale poměrně poničená a dovede vás až na parkoviště, ze kterého je cesta k rozhledně dlouhá ještě asi 0,5 kilometru.

Otevřeno je zde denně mimo pondělí od 10 do 16 hodin a platí se zde symbolické vstupné.

 

Autor: Andrea Štyndlová