ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

S dětmi do ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou

Ještě jste nebyli s dětmi v Hluboké nad Vltavou, i když se třeba zrovna nacházíte nedaleko? Jestliže se rekreujete v jejím okolí, určitě byste neměli vynechat místní zámek. Kromě něho však rozhodně stojí za návštěvu také ZOO Hluboká nebo-li ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou.

S dětmi do ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou S dětmi do ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou S dětmi do ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou S dětmi do ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou S dětmi do ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Ohrada 417, Hluboká nad Vltavou
GPS: 49.04191720, 14.42184920
S dětmi do ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou map

S dětmi do ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou - zajímavosti

Do ZOO autem, vlakem, autobusem, pěšky nebo na kole

Do ZOO můžete přijet autem, parkoviště je přes silnici. Město Hluboká nad Vltavou se nachází na trase mezi Českými Budějovicemi a Týnem nad Vltavou. Do ZOO se však dostanete i třeba autobusem nebo vlakem. Pokud zvolíte autobus, vystupte na zastávce Hluboká nad Vltavou, Lovecký zámek, rozcestí k ZOO. Jestliže pojedete vlakem, budete vystupovat ve stanici Hluboká nad Vltavou nebo Hluboká nad Vltavou – Zámostí. Ze samotné Hluboké se můžete do ZOO vydat také pěšky, uděláte si příjemnou procházku. Nedaleko od ZOO se nachází i cyklostezka.

Z původně malé ZOO si odnesete mnoho zážitků

Kdysi malinká ZOO se postupem let značně rozrostla. Nyní chová na 300 druhů zvířat, původem především z Evropy a mírného asijského pásu. Nechybí ani zvířata a příroda z Austrálie, Ameriky nebo Afriky.

Kousek za pokladnou natrefíte na psouny i na klokany, půjdete-li dále, uvidíte medvědy, vlky nebo také vydry. Obdivovat budete moci daňky, různé druhy ptactva, kozy, lamy, ovce, osly, lemury, lišky a mnoho dalších zvířat. Novinkou roku 2013 je rosomák a tygr.

Místo vhodné pro rodiny s dětmi

Celá ZOO je koncipovaná tak, aby se tu mohly pohodlně procházet i rodiny s dětmi a rodiče s kočárky. Všude se pohodlně vejdete a terén je dobře upravený. Procházka po ZOO Ohrada je velmi příjemná i vzhledem k vlastní poloze – podél Munického rybníka. Z některých částí ZOO se vám navíc naskytne krásný pohled přímo na hlubocký zámek.

Občerstvení a dětské hřiště

Kromě prohlídky jednotlivých pavilonů a expozic se můžete v ZOO také občerstvit. V sezóně jsou otevřené různé stánky se zmrzlinou a dalším občerstvením. Po celý rok pak můžete využívat služeb místní restaurace, která je vybudovaná na konci samotné ZOO. U restaurace je zřízeno velké dřevěné dětské hřiště. Další dětské hřiště pak najdete hned u hlavního vchodu do ZOO.

Pro koho? Pro všechny!

ZOO může skutečně navštívit každý z nás. Těm starším nabízí dostatek možností k odpočinku, mladším zase mnoho uliček k pobíhání mezi jednotlivými expozicemi a všem bez rozdílu nabídne zajímavé zážitky při pozorování života zvířat. Kdo bude chtít, může si to své nejoblíbenější zvířátko také adoptovat.

Kdykoli

Do ZOO se můžete vypravit kdykoli v průběhu roku, nemusíte využívat jen horkých letních dnů. Zajímavé jsou akce kolem svátků vánočních nebo na Den dětí. Návštěva ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou se však může vydařit i za sychravých dnů. Pokud zvolíte adekvátní oblečení, můžete si to tu užít skutečně každý den v roce.

 

Autor: Pavlína Šustrová