ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Hopsárium Lipno

Jedna z našich nejvyhledávanějších prázdninových oblastí, Lipno, se může chlubit nejen Lipenskou přehradou a řadou památek v okolí, ale také Hopsáriem, coby skvělým místem, kam vyrazit s dětmi. Další z Hopsárií pak najdeme v Českých Budějovicích a v Děčíně. Všechna mají za úkol poskytnout dětem i jejich rodičům zábavu a příjemně strávený den plný radosti a nevšedních chvilek.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Lipno nad Vltavou 86, Lipno nad Vltavou
GPS: 48.63608000, 14.20241000
Hopsárium Lipno map

Hopsárium Lipno - zajímavosti

Hopsárium je v Lipně nad Vltavou umístěno v budově Aquaworldu a otevřeno je zde po celý rok. Během sezóny je otevřeno od 10 do 19 hodin.

Hopsárium rozhodně není určeno jen pro odrostlejší děti, ale pamatuje i na ty nejmenší, pro které je zde připraveno speciální batolecí hřiště s míčkovým bazénkem, stavebnicí z kostek nebo houpačkou. Koutek pro nejmenší děti je umístěn samostatně.

Dominantou celého Hopsária je prolézací věž o dvou podlažích, řadou překážek, fontánou na pěnové míčky, se střílecími děly, skluzavkami nebo bazénem plným míčků. Z věže, jejíž součástí je také trampolína, se děti můžou sklouznout přímo na nafukovací klokanici Sáru, která má zavírací kapsu, do níž se schová spousta dětí.

Součástí areálu Hopsária v Lipně nad Vltavou je i venkovní hřiště, otevřené pouze za příznivého počasí. Je zde skluzavka s nafukovacími kruhy nebo dráha se šlapacími auty. Velkou výhodou aut je jejich nosnost (až 150 kg) a možnost opatřit je přídavnou sedačkou, do kterých můžeme usadit nejmenší děti, které by samy jízdu v autě ještě nezvládli.

Herní konstrukce v celém Hopsáriu splňují přísné německé požadavky na tento typ zařízení. Atrakce pro větší děti mohou většinou vyzkoušet i rodiče nebo dospělý doprovod dětí. Pokud se ale děti chtějí bavit samy, mohou si dospělí mezitím dát něco dobrého v místním bistru s občerstvením.

 

Autor: Andrea Štyndlová