ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Pohádková země Pičín u Příbrami

Každý z nás by rád vstoupil do Země za zrcadlem nebo se nechal pozvat do Země nezemě, kde vládne zákon lásky a dobro vždy zvítězí. Poradíme vám, kudy se dát, abyste se alespoň na pár chvil ocitli ve světě fantazie, a i když někdy poťouchlých, přesto vždy dobrosrdečných, pohádkových bytostí.

Pohádková země Pičín u Příbrami Pohádková země Pičín u Příbrami Pohádková země Pičín u Příbrami Pohádková země Pičín u Příbrami Pohádková země Pičín u Příbrami Pohádková země Pičín u Příbrami Pohádková země Pičín u Příbrami Pohádková země Pičín u Příbrami Pohádková země Pičín u Příbrami

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Pičín 150, Pičín
GPS: 49.74745080, 14.05970560
Pohádková země Pičín u Příbrami map

Pohádková země Pičín u Příbrami - zajímavosti

Pohádková země je úžasný projekt výtvarnice, grafičky, ilustrátorky a spisovatelky Vítězslavy Klimtové, který není jednoduché obsáhnout pár větami. Nejdříve tedy informaci nejdůležitější, a to kde jsou ta vrátka, před kterými můžete nechat své starosti.

Pomnožný tvar je tu zcela na místě, protože vrátek je naštěstí povícero. Najdete je především v Pičíně v okrese Příbram, pak v Dukovanech v okrese Třebíč, v Boskovicích u Brna, v Klášterci nad Ohří, na zámku Hořovice, na zámku Sychrov u Turnova i nedaleko Železné Rudy v areálu Brčálník. Na všech těchto místech můžete shlédnout půvabné a hlavně milé postavičky, které vykouzlí úsměv i na tváři největších škarohlídů.

Do hájemství Pohádkové země patří i naučná stezka nedaleko obce Svatý Jan pod Skalou, kterou vás provedou kresby skřítků paní Klimtové. Kromě těchto domovských adres můžete nakouknout do nádherné imaginární země také díky stálým expozicím na zámku Konopiště a zámku Berchtold. Několik postaviček se na vás těší rovněž v informačním centru Idina Pila na Šumavě, nedaleko pralesa Boubín.

Podnikněte tedy cestu do světa pidimužíků, rarášků, lesních skřítků, čertů, draků, čarodějnic a dalších bytostí, které jsou ztvárněné s laskavou a poetickou fantazií, přesně v duchu slov paní Klimtové: „Řekněte, je něco krásnějšího než stvořit svůj vlastní svět a pak jej dát těm ostatním?"

Důkazem, že paní Vítězslava tvoří a dává měrou vrchovatou, je více než sedm stovek loutek, desítky ilustrovaných knih pro děti a autorství dalších, téměř dvou desítek knih pro děti i dospělé. Potřebujete-li Lexikon ohrožených druhů strašidel, či Malý atlas elfů, hledáte-li řešení Jak se zbavit tchýně jednou provždy nekrvavou cestou, nebo nevíte jaká je Sexuální přitažlivost domácích kutilů, pak vězte, že i v těchto věcech vám bude Pohádková země nápomocna.

Fotografie jsou z Pohádkové země v Pičíně u Příbrami, kde je jak venkovní, tak vnitřní expozice.

 

Autor: Ivana Dondová