ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

ZOO Olomouc

Olomouc je překrásné město, má hezké centrum, sloup Nejsvětější Trojice a nabízí celou škálu volnočasových aktivit. Pokud jste přicestovali s dětmi, určitě se jim bude líbit i ZOO Olomouc na Svatém kopečku.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Darwinova 222/29, Olomouc
GPS: 49.63338750, 17.34316860
ZOO Olomouc map

ZOO Olomouc - zajímavosti

Je jedinečná svou lokalitou, leží v hustých jehličnatých lesích pod pohořím Nízký Jeseník a svou rozlohou patří k těm větším v ČR. Celkem se rozkládá na ploše 42,5 hektarů a naleznete zde na 1700 kusů zvířat pocházejících ze 340 živočišných druhů.

V pěti pavilonech vám nabízíme možnost prohlídky všech vzácných živočichů - mořská akvária s korálovými útesy, pestrobarevnými druhy ryb a dalšími mořskými živočichy, nevšední zážitky nabízí pavilon netopýrů s volně poletujícími vzácnými kaloni zlatými, dále společný výběh pro vlky arktické a medvědy baribaly nebo dvě obří voliéry se specifickou konstrukcí, které jsou domovem mnoha druhů ptáků. A další a další zajímavé výběhy a expozice.

Máte-li chuť, můžete také prožít dobrodružnou výpravu vláčkem přímo mezi zvířaty v první části Safari - tzv. Euroasie.

Jako jediná v ČR se ZOO Olomouc může pochlubit 32 metrů vysokou vyhlídkovou věží, z které můžete spatřit svatokopeckou baziliku. Jako na dlani budete mít krajské město Olomouc a za příhodného počasí dohlédnete i na nejvyšší horu JeseníkůPraděd.

Otevřeno máme každý den a po celý rok.