ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Naučná stezka Gočárův okruh

Významný architekt Josef Gočár vytvořil v naší republice celou řadu zajímavých objektů, zasazených do několika měst. Pár jich můžeme vidět v Hradci Králové a několik také v Lázních Bohdaneč a naučná stezka Gočárův okruh nás po nich provází. Kromě objektů, které Gočár projektoval, na trase stezky uvidíme také lázeňské pavilóny, lázeňský park, centrum města i jeho okolí.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Masarykovo nám., Lázně Bohdaneč
GPS: 50.07581670, 15.68011940
Naučná stezka Gočárův okruh map

Naučná stezka Gočárův okruh - zajímavosti

Kam nás stezka zavede?

Město Lázně Bohdaneč leží ve východních Čechách jen několik málo kilometrů od Pardubic a jeho jádro tvoří kruhové náměstí, ze kterého vychází čtyři silnice do čtyř velkých měst v okolí: Hradce Králové, zmíněných Pardubic, Kutné Hory a Chlumce nad Cidlinou.

Začátek stezky je právě na Masarykově náměstí s renesanční radnicí, vede lázeňským parkem k "samoobslužným" slunečním hodinám, k lázeňskému pavilonu Gočár, ke Kuttnerově kapličce, ke Gočárově vodojemu, plastice Růžového tanku od Davida Černého nebo ke Gočárově vile. Naučná stezka končí na stejném místě, kde začíná, tedy na Masarykově náměstí.

Charakter naučné stezky

Celková délka stezky je asi 5 km, je dobře značená a protnutá celkem šestnácti zastávkami, z nichž patnáct je v podobě informačních panelů a 14. a 15. zastávka jsou propojeny. Ve většině případů jsou na panelech vyobrazeny dobové fotografie místa, na kterém se turisté zrovna nacházejí a plán trasy.

 

Autor: Andrea Štyndlová